PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie przedszkola za darmo

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    23 września 2013 - 07:19
Krakowskie przedszkola za darmo

Stolica Małopolski może stać się pierwszym z dużych miast, w którym w publicznych przedszkolach rodzice nie będą płacić czesnego.
Od września rodzice w całej Polsce płacą tylko złotówkę za godzinę zajęć w przedszkolu. Krakowscy radni Platformy Obywatelskiej chcą pójść jednak dalej i całkowicie zlikwidować opłaty za przedszkola lub ustalić je na minimalnym poziomie - 1 grosz za godzinę - informuje „Dziennik Polski".

Do obniżenia opłat skłaniają samorządowców z Platformy ich wyliczenia, z których wynika, że Kraków dostanie od rządu na przedszkola nawet o 4 mln zł więcej niż będzie potrzeba na uzupełnienie dochodów po obniżce stawek do złotówki.

„Nie jestem za obniżkami w przedszkolach. Rodzice już i tak płacą o wiele mniej niż w poprzednim roku. Z ich punktu widzenia to mała pomoc, ale dla gminy to będą spore pieniądze" - mówi Tadeusz Matusz, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji.

Kraków byłby pierwszym dużym miastem, gdzie nie ma opłat za przedszkole, ale są już samorządy, które zdecydowały się na zapewnienie mieszkańcom całkowicie bezpłatnego przedszkola. Od września rodzice w Pawłowicach na Górnym Śląsku płacą wyłącznie za wyżywienie dzieci.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • agnieszka, 2013-10-04 11:39:07

    Dziś (tj 4.10) na przedszkolu pojawiła się informacja że wszelkie zajęcia dodatkowe ze względu na postawę MEN zostają odwołane. Tylko co z pieniędzmi które rodzice już wpłacili? - zwłaszcza za rytmikę???