PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie uczelnie zmienią się nie do poznania

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    9 marca 2010 - 08:08

Za kilka lat studiowanie w stolicy Małopolski nie będzie się różniło od nauki w najlepszych zachodnich ośrodkach naukowych.
Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Centrum Biotechnologii, Synchrotron – to tylko kilka inwestycji, które niedługo zmienią oblicze krakowskich uczelni – informuje „Dziennik Polski”.

Ruszyła budowa Centrum Komputerowego na terenie miasteczka Akademii Górniczo-Hutniczej. Będzie gotowe w 2012 r. Wtedy powstanie też Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii z nowoczesnymi laboratoriami. Pod koniec roku rozpocznie się budowa nowego budynku Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

Najwięcej zmian szykuje się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilku lat powstaje Kampus 600-lecia Odnowienia UJ. Otwarto kilka jego elementów. Za trzy lata j z nowoczesnych sal i laboratoriów będą korzystać fizycy. Ta inwestycja jest szczególnie ważna, bo w okolicy planowane jest też duże urządzenie badawcze – synchrotron, na które bardzo liczą krakowscy naukowcy – pisze „Dziennik Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.