PARTNER PORTALU
  • BGK

Krok w przyszłość kujawsko-pomorskich doktorantów

  • GK    23 maja 2011 - 10:19
Krok w przyszłość kujawsko-pomorskich doktorantów

Na przełomie września i października ruszy nabór wniosków o przyznanie wsparcia w ramach projektu stypendialnego dla doktorantów „Krok w Przyszłość”.
W ciągu dwóch lat akademickich wydanych zostanie 4,3 mln zł. Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi regionu.

Wsparcie w ramach projektu otrzymają doktoranci kontynuujący naukę na studiach doktoranckich w regionie lub poza nim, jeśli posiadają stałe miejsce zamieszkania na terenie województwa oraz inne osoby, które rozpoczęły przewód doktorski.

Szansę na otrzymanie stypendium mają naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w regionie.

Doktoranci otrzymają stypendium na rok. Wysokość miesięcznego wsparcia wyniesie 3 lub 5 tysięcy zł i będzie zależeć od wyników oceny merytorycznej wniosku.

W ubiegłym roku wsparcie stypendialne otrzymało 87 doktorantów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.