PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno pomoże dzieciom w nauce angielskiego

  • krosnocity.pl    19 lutego 2013 - 08:46
Krosno pomoże dzieciom w nauce angielskiego

Prezydent Miasta Krosna zakupił ponad 800 licencji dla wszystkich uczniów obecnych klas I i II szkół podstawowych z terenu Miasta Krosna dających dostęp do kursów językowych dla uczniów na platformie e-learningowej. Od września licencje otrzymają także uczniowie nowych klas I, w tym wszystkie sześciolatki.
Prezydent Krosna podpisał umowę w sprawie zakupu całorocznego pakietu językowego platformy e-learnigowej „eProti” dla najmłodszych. Ten nowoczesny sposób uczenia dzieci z pewnością jest jednym z ciekawszych, alternatywnych sposobów urozmaicania zajęć językowych w szkole lub uzupełnieniem i usystematyzowaniem zdobytej wiedzy.

Kurs „eProti” to ogólnopolski projekt popularyzacji znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych. Oferuje naukę języka angielskiego poprzez Internet. Co ważne, opiera się na nauce poprzez zabawę. Zawiera zestaw 57 różnych gier edukacyjnych stworzonych przez specjalistów języka angielskiego, dydaktyków i grafików.

Każde dziecko uczęszczające do I i II klasy szkoły podstawowej otrzyma swój indywidualny login i kod dostępu, dzięki którym będzie mogło w każdej chwili, po wejściu na odpowiednią stronę internetową, realizować roczny kurs nauki języka angielskiego. Również rodzice otrzymają loginy i hasła, które pozwolą im na bieżąco monitorować postępy edukacyjne swoich pociech.

E-learning został objęty przez MEN patronatem Europejskiego Roku Innowacyjności 2009. Opanowanie wiedzy zawartej w kursie, poparte żywą konwersacją oraz nauką pisania, pozwoli dziecku na przystąpienie do egzaminu Cambridge Starters i uzyskanie pierwszego w swoim życiu, uznawanego na całym świecie, Certyfikatu, który określa europejski poziom znajomości języka dziecka.

Obecnie z platformy korzysta już ponad 18 000 dzieci w Polsce, a ich liczba ciągle wzrasta. Z pewnością ponad 800 licencji, które Urząd Miasta zakupił dla najmłodszych mieszkańców Krosna stanie się nowoczesnym udogodnieniem edukacyjnym dla dzieci i rodziców.
Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.proteuss.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.