Krzesło lekiem na wady postawy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Płock
  • 12-11-2012
  • drukuj
Dzieci ze szkół w płockiej gminie Stara Biała poddane zostaną nowatorskim badaniom, które odpowiedzą na pytanie, czy dobre krzesło może być lekiem na krzywienie się kręgosłupów.
Krzesło lekiem na wady postawy

Badania są inicjatywą Roberta Garbaszewskiego, szefa płockiej firmy Dobrekrzesło.pl. Produkuje ona krzesła, które „wymuszają" prawidłowe siedzenie i korygują już nabyte wady. Producent chce je wprowadzić do szkół, w niektórych już są.

Przebadanych zostanie 200 uczniów - pisze „Gazeta Wyborcza Płock".

Badania prowadzone są nowatorską metodą fotogrametrii komputerowej, opracowaną przez fundację „Akademia Zdrowych Pleców" z Krakowa. Według jej specjalistów metoda - w porównaniu z np. zwykłym, fizyklanym badaniem - gwarantuje większą dokładność pomiarów i możliwość kompleksowej oceny całej sylwetki.

Badanie jednego dziecka kosztuje 30 zł. W Starej Białej płaci za nie gmina - pisze „Gazeta Wyborcza Płock".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Świetny pomysł! Byłabym w niebo wzięta, gdyby w szkołach zainwestowano w takie krzesła.Niestety moja córeczka musi nosić teraz buty ortopedyczne Memo i chodzić na rehabilitację.

Hibba, 2016-06-15 10:37:47 odpowiedz

Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Środowiskiem uc...znia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów. Musimy temu zapobiec więc zapraszam samorządy by włączyły się w akcję ! Prasa i TVP donosi,że Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 -2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Wniosek nasuwa się sam - dziękujmy Fundacji AZP,że wsparła Płocką firmę w walce z tym problemem. rozwiń

Elka, 2012-11-30 18:30:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE