PARTNER PORTALU
  • BGK

Księgowa zdefraudowała 370 tys. zł z konta szkoły

  • bad/PAP    26 lipca 2016 - 19:38
Księgowa zdefraudowała 370 tys. zł z konta szkoły

Operacje finansowe, które budzą wątpliwości opiewają na sumę około 370 tys. zł. Fot. pixabay

W Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku wykryto nieprawidłowości w prowadzeniu finansów placówki. Operacje finansowe, które budzą wątpliwości opiewają na sumę około 370 tys. zł.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 55 w Gdańsku Bożena Tempska wraz z aktualną główną księgową odkryła nieprawidłowości w prowadzeniu finansów placówki. Wykryte naruszenia zgłosiła organowi prowadzącemu oraz złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników szkoły.

Operacje finansowe, które budzą wątpliwości opiewają na sumę około 370 tys. zł.

W poniedziałek 25 lipca dyrektor szkoły rozwiązała umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia z pracownicą księgowości. Wcześniej zablokowany został jej dostęp do systemu obsługi finansowej oraz konta bankowego szkoły.

Czyta też: Łódź będzie miała pierwszą szkołę zawodową dla trudnej młodzieży

- Jestem głęboko poruszony sytuacją, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dyrektor szkoły udało się wykryć nieprawidłowości w dysponowaniu środkami publicznymi przez pracownicę księgowości. Uruchomiliśmy już niezbędne kontrole finansowe. Do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę nie będziemy komentować zaistniałej sytuacji – komentuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Piotr Kowalczuk apeluje do dyrektorów placówek oświatowych, aby zweryfikowali procedury wykonywania przelewów wychodzących z kont bankowych, gdyż to właśnie oni odpowiadają za sprawy finansowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.