Kto otrzyma Kryształową Koniczynę?

Lubelski udział marszałkowski i Fundacja 4H zapraszają do udziału w X edycji konkursu im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans'a o nagrodę Kryształowej Koniczyny.
Kto otrzyma Kryształową Koniczynę?

Przedsięwzięcie skierowane jest do osób, które poświęcają swój czas, kwalifikacje i umiejętności w celu podniesienia poziomu edukacji na obszarach wiejskich. Poprzez nagłośnienie i upowszechnienie ich osiągnięć, organizatorzy konkursu chcą zwrócić uwagę na ważność i, niestety, ciągłą niewystarczalność działań zmierzających do rozwoju edukacji na terenach wiejskich.

Jurorzy oceniać będą m.in. osiągnięcia kandydatów w rozwijaniu oświaty pozaszkolnej, wolontariatu na rzecz edukacji wiejskiej oraz osiągnięcia naukowe wykorzystywane w praktyce rolniczej, a także szczególne zaangażowanie w organizację oświaty na wsi.

Dla laureatów trzech pierwszych nagród organizatorzy ufundowali statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 3, 2 i 1 tysiąca USD, a dla kolejnych trzech nominowanych - nagrody rzeczowe.

Osobne wyróżnienie i nagrodę rzeczową będzie można otrzymać za działalność na rzecz rozwijania i upowszechniania programu 4H na terenach wiejskich i w małych miastach. Wyróżnieniem tym uhonorowani zostaną trzej najlepsi kandydaci wyłonieni w drodze konkursu spośród zgłoszonych kandydatów.

Uroczyste ogłoszenie wyników będzie zorganizowane podczas gali 27. października 2010 roku w Warszawie.

Kndydatury można zgłaszać do 30. czerwca 2010 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE