Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie zaopiniowane przez stronę samorządową zespołu ds. edukacji, kultury i sportu KWRiST. Nie wszyscy dostaną tyle pieniędzy, o ile wnioskowali.
Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę
(fot. pixabay.com)

Jak wyjaśnia resort edukacji, z uwagi na fakt, że łączna kwota, o jaką wnioskowały JST w ramach poszczególnych kryteriów przewyższa kwotę możliwą do przeznaczenia z 0,4% rezerwy, konieczne było przyjęcie innych zasady podziału kwot dofinansowania. W praktyce oznacza to, że samorządy nie otrzymają wsparcia w takiej wysokości, o jaką wnioskowały, tylko w niższej. 

Pełna lista JST, które otrzymają dofinansowanie z rezerwy 0,4 % znajduje się w dziale multimedia. 

Zgodnie z nimi, jeśli wniosek dotyczył dofinansowania doposażenia pomieszczeń w szkołach rozpoczynających kształcenie w zawodach, w których do tej pory takich zajęć nie było (w tym do przeprowadzania egzaminów praktycznych potwierdzających kwalifikacje), przyjęto maksymalną stawkę dofinansowania 15.000 zł na 1 pomieszczenie.

W przypadku dofinansowania odpraw podział jest następujący:

- JST wnioskujące o kwoty do 50.000 zł otrzymają ją w całości;

- JST wnioskujące o kwoty od 50.001 zł do 125.000 zł otrzymają 50.000 zł;

- JST wnioskujące o kwoty powyżej 125.000 zł otrzymają kwotę stanowiącą 40 proc. kwoty wnioskowanej, jednak nie więcej niż 300.000 zł.

Jeśli chodzi o pieniądze na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych samorządy mogą liczyć na dotację w wysokości 68,37 proc. kwoty wnioskowanej bądź kwoty wynikającej z kalkulacji, jeżeli jest ona niższa, jednak nie więcej niż 1.000.000 zł.

Resort informuje również, że wystąpił już z wnioskiem do Ministra Rozwoju i Finansów o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, jednak ostateczną decyzję podejmie minister finansów, będący, który jest dysponentem rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE