PARTNER PORTALU
  • BGK

Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę

  • KDS    1 grudnia 2017 - 15:18
Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę
(fot. pixabay.com)

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie zaopiniowane przez stronę samorządową zespołu ds. edukacji, kultury i sportu KWRiST. Nie wszyscy dostaną tyle pieniędzy, o ile wnioskowali.
Jak wyjaśnia resort edukacji, z uwagi na fakt, że łączna kwota, o jaką wnioskowały JST w ramach poszczególnych kryteriów przewyższa kwotę możliwą do przeznaczenia z 0,4% rezerwy, konieczne było przyjęcie innych zasady podziału kwot dofinansowania. W praktyce oznacza to, że samorządy nie otrzymają wsparcia w takiej wysokości, o jaką wnioskowały, tylko w niższej. 

Pełna lista JST, które otrzymają dofinansowanie z rezerwy 0,4 % znajduje się w dziale multimedia. 

Zgodnie z nimi, jeśli wniosek dotyczył dofinansowania doposażenia pomieszczeń w szkołach rozpoczynających kształcenie w zawodach, w których do tej pory takich zajęć nie było (w tym do przeprowadzania egzaminów praktycznych potwierdzających kwalifikacje), przyjęto maksymalną stawkę dofinansowania 15.000 zł na 1 pomieszczenie.

W przypadku dofinansowania odpraw podział jest następujący:

- JST wnioskujące o kwoty do 50.000 zł otrzymają ją w całości;

- JST wnioskujące o kwoty od 50.001 zł do 125.000 zł otrzymają 50.000 zł;

- JST wnioskujące o kwoty powyżej 125.000 zł otrzymają kwotę stanowiącą 40 proc. kwoty wnioskowanej, jednak nie więcej niż 300.000 zł.

Jeśli chodzi o pieniądze na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych samorządy mogą liczyć na dotację w wysokości 68,37 proc. kwoty wnioskowanej bądź kwoty wynikającej z kalkulacji, jeżeli jest ona niższa, jednak nie więcej niż 1.000.000 zł.

Resort informuje również, że wystąpił już z wnioskiem do Ministra Rozwoju i Finansów o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, jednak ostateczną decyzję podejmie minister finansów, będący, który jest dysponentem rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.