Kujawsko-pomorskie gminy dostaną kasę na dodatkowe zajęcia w szkołach

Prawie 45 mln zł na dodatkowe zajęcia w szkołach wyda z funduszy unijnych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Za te pieniądze w 79 projektach edukacyjnych weźmie udział prawie 30 tys. uczniów.
Kujawsko-pomorskie gminy dostaną kasę na dodatkowe zajęcia w szkołach

"To kolejne środki z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które kierujemy na oświatę i edukację w regionie. Wsparcie trafia też między innymi na tworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków, stypendia dla uzdolnionej młodzieży oraz rozwój szkolnictwa zawodowego" - podkreślił w czwartek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczniowie z 259 szkół będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i "żywych lekcjach" z zakresu ekologii, przedsiębiorczości, ekspresji kulturalnej, tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego oraz skorzystać z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Wsparcie otrzymają również uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

"W ramach przeprowadzonego w ubiegłym roku naboru wniosków o dofinansowanie ubiegały się gminy i powiaty z całego regionu. Wsparcie trafi na realizację 79 projektów" - poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Najwyższe kwotowo wsparcie, prawie 11 mln zł otrzyma samorząd Bydgoszczy na program "Aktywny w szkole - twórczy w życiu". Z kolei do Torunia trafi prawie 2,4 mln zł na projekt popularyzacji mechatroniki pt. "Nasz Przyjaciel Robot".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE