PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie gminy dostaną kasę na dodatkowe zajęcia w szkołach

  • PAP    6 lutego 2014 - 18:43
Kujawsko-pomorskie gminy dostaną kasę na dodatkowe zajęcia w szkołach

Prawie 45 mln zł na dodatkowe zajęcia w szkołach wyda z funduszy unijnych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Za te pieniądze w 79 projektach edukacyjnych weźmie udział prawie 30 tys. uczniów.
"To kolejne środki z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które kierujemy na oświatę i edukację w regionie. Wsparcie trafia też między innymi na tworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków, stypendia dla uzdolnionej młodzieży oraz rozwój szkolnictwa zawodowego" - podkreślił w czwartek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczniowie z 259 szkół będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i "żywych lekcjach" z zakresu ekologii, przedsiębiorczości, ekspresji kulturalnej, tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego oraz skorzystać z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Wsparcie otrzymają również uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

"W ramach przeprowadzonego w ubiegłym roku naboru wniosków o dofinansowanie ubiegały się gminy i powiaty z całego regionu. Wsparcie trafi na realizację 79 projektów" - poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Najwyższe kwotowo wsparcie, prawie 11 mln zł otrzyma samorząd Bydgoszczy na program "Aktywny w szkole - twórczy w życiu". Z kolei do Torunia trafi prawie 2,4 mln zł na projekt popularyzacji mechatroniki pt. "Nasz Przyjaciel Robot".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.