PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: pracownie dydaktyczne za 2,7 mln zł

  • PAP    2 lutego 2015 - 20:34

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wyposażył trzy centra edukacji nauczycieli w pracownie dydaktyczne do nauczania przedmiotów przyrodniczych.
W poniedziałek sprzęt otrzymał ośrodek w Toruniu, wcześniej dostały go placówki w Bydgoszczy i Włocławku.

Zakup pracowni dydaktycznych kosztował łącznie 2,7 mln zł.

Do każdego z centrów zakupiono po jednej pracowni stacjonarnej z 18 stanowiskami do szkolenia nauczycieli i po pięć pracowni mobilnych, mających po 16 stanowisk, do wykorzystania w szkołach.

Pracownie mobilne, znajdujące się w dyspozycji centrów edukacji nauczycieli, będą mogły wypożyczać nieodpłatnie podstawówki, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe w regionie. Wcześniej nauczyciele z tych szkół będą musieli przejść przeszkolenie w pracowniach stacjonarnych, znajdujących się w centrach.

Szkoły, które wypożyczą pracownie, będą zobowiązane do przygotowania materiałów dydaktycznych, takich jak zdjęcia, filmy, scenariusze zajęć czy opracowania wyników badań. Materiały wzbogacą zasoby Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacji.

W skład pracowni mobilnej wchodzą m.in.: komputery przenośne, dydaktyczne zestawy do pomiaru temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, tlenu i dwutlenku węgla, rejestrator danych, mikroskop optyczny, cyfrowy aparat optyczny i cyfrowa kamera HD.

Pracownie stacjonarne są wyposażone m.in.: w stacje graficzne z monitorami, drukarkę, dydaktyczne zestawy pomiarowe, rejestrator danych, mikroskop optyczny, tablicę interaktywną i projektor multimedialny.

Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków dużego projektu rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Częścią projektu jest e-edukacja, na którą przeznaczono 47 mln zł. Wcześniej z tych pieniędzy zakupiono interaktywne tablice dla klas 1-3 szkół podstawowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.