PARTNER PORTALU
  • BGK

Kurator oświaty odchodzi do magistratu

  • PAP    23 marca 2011 - 20:15

Iwona Waszkiewicz, kujawsko-pomorska kurator oświaty, przechodzi do pracy w bydgoskim urzędzie miejskim, gdzie będzie kierować wydziałem oświaty. Kurator była jedynym kandydatem w konkursie na to stanowisko.
Jak poinformował rzecznik prezydenta Bydgoszczy, Piotr Kurek, komisja konkursowa oficjalnie zaakceptowała w środę kandydaturę Iwony Waszkiewicz na stanowisko dyrektora wydziału edukacji w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa dyrektor przestanie być kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty i obejmie nowe stanowisko.

Waszkiewicz obejmie fotel zajmowany do grudnia przez Mariana Sajnę, który odszedł na emeryturę. Ponad osiem lat temu także przejęła po nim stanowisko, zostając dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Bydgoszczy, jednej z najlepszych szkół tego typu w regionie i wysoko notowanej w krajowych rankingach.

Nowa dyrektor bydgoskiej oświaty ukończyła Wydział Mat-Fiz-Chem (kierunek matematyka) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest także absolwentem podyplomowych studiów w zakresie zarządzania oświatą na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Od lat jest zawodowo związana z oświatą - przez kilkanaście lat pracowała w VI LO w Bydgoszczy (1991-2008), od 2002 roku na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 (VI LO i Gimnazjum nr 50). Od kwietnia 2008 r. pełni funkcję kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenia Nauczycieli Olimpijskich oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół VI LO w Bydgoszczy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.