PARTNER PORTALU
  • BGK

Kuratorium będzie zachęcać do uatrakcyjniania lekcji

  • PAP    20 marca 2014 - 14:40

- Zachęcanie nauczycieli do organizowania niekonwencjonalnych lekcji w szkołach poprzez wykorzystanie nowoczesnych metod komputerowych, robotów, e-podręczników jest jednym z celów targów "Nowoczesna szkoła", które w kwietniu organizuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Targi Edukacyjne "Nowoczesna szkoła: nauka, bezpieczeństwo, rekreacja" odbędą się w dniach 9-10 kwietnia na terenie w Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu.

Będzie to specjalistyczna impreza dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są najnowszymi rozwiązaniami w edukacji, sporcie, rekreacji oraz w zakresie bezpieczeństwa w szkole.

Kuratorium Oświaty w Katowicach, które jest jednym z organizatorów targów wskazuje, że "postęp w dziedzinie technologii zmienia szkołę". "Podczas tej imprezy zaprezentujemy nauczycielom nowoczesne rozwiązania oraz pokażemy jak można je wykorzystać w praktyce, na lekcjach" - powiedziała rzeczniczka kuratorium Anna Wietrzyk.

Dla nauczycieli przygotowano szereg prelekcji i wykładów o różnorodnej tematyce, m.in. "Innowacyjne techniki nauczania przez robo-informatykę", "Cyfrowa pracownia językowa - czyli jak na przerwie zmienić klasę komputerową na pracownię językową", "Elektroniczne sprawdzanie wiedzy i automatyczne ocenianie", "Rysunek techniczny na komputerze".

Impreza jest kontynuacją, cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska oświatowego, cyklu targów z lat 2009-2012 organizowanych wówczas pod hasłem "Cyfrowa szkoła".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.