PARTNER PORTALU
 • BGK

Łapiński: Nie cofniemy się z reformy oświaty

 • PAP/AT    5 stycznia 2017 - 10:59
Łapiński: Nie cofniemy się z reformy oświaty
Reforma oświaty jest na tyle dobrze przygotowana, że nie będzie tutaj żadnego chaosu - powiedział Łapiński (Krzysztof Łapiński, fot.facebook.com/public/Krzysztof-Łapiński)

• Trudno sobie wyobrazić, żeby prezydent zawetował tę ustawę oświatową - powiedział Krzysztof Łapiński z PiS.
• To była jedna z naszych obietnic wyborczych i prezydenta, i w kampanii parlamentarnej.
Z tej reformy nie możemy się cofnąć - dodał.
"Pytanie jest tylko, które sobie zadajemy jako posłowie, ale myślę, że i wielu Polaków, czy reforma jest dobrze przygotowana i czy ona wyjdzie. W skrócie mówiąc, czy pierwszego września będzie porządek, czy nie będzie" - mówił Łapiński w TOK FM i dodał: "z mojego punktu widzenia nie miałem problemu, żeby poprzeć tę reformę, bo się pod nią wcześniej podpisywałem".

Wyraził też nadzieję, że "ta reforma przez Ministerstwo Edukacji, przez panią minister, jest na tyle dobrze przygotowana, że nie będzie tutaj żadnego chaosu".

Odnosząc się do kwestii referendum zaznaczył, że jest za tym, aby obywatele mogli się wypowiadać w sprawach ważnych. Jego zdaniem, jeśli byłaby zebrana duża liczba podpisów, należałoby się nad tym zastanowić. "Gdyby opozycja była odpowiedzialna, to trzeba było już wcześniej o tym mówić, a nie w ostatniej chwili, kiedy reforma jest już na ostatniej prostej" - zakończył Łapiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • oszust, 2017-01-05 19:22:06

  Tego piskliwego krzykacza już w telwizji nie bija?
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-01-05 17:48:00

  Nie ma przygotowanej reformy szkolnej edukacji. Jest natomiast przygotowane bałaganienie, którego mamy w Polsce nadmiar.
 • Alina Kozińska, FIO, 2017-01-05 15:13:25

  Oj, Panie Pośle! Protesty są od dawna. Czyżby uwierzył Pan w propagandę MEN? Wiele środowisk od szeregu miesięcy negatywnie się wypowiada o reformie Minister Zalewskiej. Prześlę na adres Pana biura trochę linków.