PARTNER PORTALU
  • BGK

Latem w szkołach czas na remonty

  • AW    13 lipca 2012 - 14:56

Termomodernizacja to nie moda, tylko konkretne korzyści. Większą część budżetu placówek oświatowych pochłania drogie ogrzewanie. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku, jak pokazuje przykład Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – okazuje się termomodernizacja.
Jak podaje urząd gminy w Świdnicy, kolejnym podległym mu  budynkiem oświatowym, który z pewnością zaoszczędzi na kosztach ogrzewania jest Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, gdzie w okresie wakacji trwają prace związane z dociepleniem budynku, wymianą okien i drzwi.

Gruntowny remont w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie obejmuje: demontaż i montaż instalacji odgromowej, docieplenie ścian i stropodachów, obróbki blacharskie: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Wartość planowanych prac szacowana jest na poziomie 374,9 tys. zł.

Na realizację inwestycji gmina otrzyma częściowe dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Inwestycja prowadzona jest w ramach „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”.

Obecnie są wymieniane okna, a budynek zyskuje nową elewację wraz z dociepleniem. Z nowym rokiem szkolnym dzieci z Mokrzeszowa i okolic będą mogły rozpocząć zajęcia w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

Do końca sierpnia br. planowane jest także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych dot. wykonania instalacji grzewczej w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – mówi wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.