PARTNER PORTALU
  • BGK

Latem z nauką za pan brat

  • PAP    1 lipca 2011 - 16:48

Ponad 500 uczniów w ramach trzech turnusów spędzi tydzień wakacji w laboratoriach i salach wykładowych Politechniki Łódzkiej. Zajęcia odbywać się będą w ramach projektu oświatowego "Z nauką ścisłą za pan brat", finansowanego ze środków unijnych.
Projekt "Z nauką ścisłą za pan brat" realizowany jest w 39 szkołach podstawowych i 17 gimnazjach na terenie 13 jednostek samorządu terytorialnego m.in. w gminach Nowego Miasta Lubawskiego, Łęczycy, miasta i gminy Barcin oraz gminach: Skrwilno, Słupsk, Szczutowo i Wąpielsk. Obejmuje ponad 4600 uczniów.

Liderem projektu jest gmina miasta Rypina, która w listopadzie 2009 roku podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Łódzką. Dotąd łódzką uczelnię techniczną odwiedziło już ponad tysiąc uczniów.

Jak wyjaśniła koordynatorka projektu z ramienia Politechniki Łódzkiej, Elżbieta Krawczyk, zgodnie z założeniami każdego lata uczelnię miała odwiedzić jedna grupa uczniów. -Jednak młodzież i jej opiekunowie byli tak zadowoleni z prowadzonych zajęć, że w tym roku lider projektu poprosił nas o zorganizowanie obozu naukowego dla trzech grup - zaznaczyła Krawczyk.

W poniedziałek 4 lipca przyjedzie do Łodzi na zajęcia letniego obozu naukowego pierwsza grupa 165 uczniów ze szkół podstawowych. Zajęcia na Politechnice będą trwały przez cały tydzień, a uczniowie wraz z opiekunami będą mieszkać w jednym z łódzkich hoteli.

- Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii, pozna współczesne tekstylia i sposoby ich zdobienia, a do kreatywnego działania będzie zachęcana na warsztatach "Myśleć jak geniusz" - tłumaczyła koordynatorka.

Zaplanowano także zajęcia z matematyki oraz z języka angielskiego, gdzie uczniowie poznają podstawowe pojęcia m.in. z architektury, chemii, fizyki i informatyki. Przygotowano dla nich także wykłady, m.in. "Obyś w zdrowiu własnego żółwia przeżył", "Jak pachnie świat?", "Komputerowe projektowanie reklamy".

W dwóch kolejnych turnusach letniego obozu naukowego na łódzkiej uczelni weźmie udział w sumie 340 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Projekt "Z nauką ścisłą za pan brat" realizowany jest w latach 2009-2012, a jego koszt to ponad 15 mln zł. W całości jest finansowany ze środków budżetu państwa i UE

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.