Lato w mieście, czyli ile może dorobić nauczyciel?

  • Dziennik Gazeta Prawna
  • 30-07-2015
  • drukuj
Nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie mogą dorobić pedagodzy w czasie wolnym od zajęć. Jednak dotyczy to raczej dużych miast.
Lato w mieście, czyli ile może dorobić nauczyciel?
Duże miasta nie szczędzą pieniędzy na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży (fot.fotolia)

Za nami półmetek wakacji. Z sondy Diennika Gazety Prawnej wynika, że zwłaszcza duże miasta nie szczędzą pieniędzy na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Korzystają na tym nauczyciele, bo to na ich wynagrodzenia idzie gros środków przeznaczonych na półkolonie. Niektórzy z nich za dwa tygodnie wakacyjnej pracy otrzymują średnio około dwóch tysięcy złotych.

– W okresie przerwy letniej zostało zatrudnionych 116 kierowników wypoczynku oraz 337 wychowawców i opiekunów – opisuje Dominika Biesiada z Urzędu Miasta w Krakowie.

Wskazuje, że wydział edukacji na program „Lato w szkole 2015” zamierza do końca wakacji wydać ponad 900 tys. zł, w tym na wynagrodzenia kierowników ok. 100 tys. zł. Pozostałe środki trafią do wychowawców i opiekunów. Z kolei Warszawa co roku średnio zatrudnia 1,4 tys. osób na zlecenie, wśród których są instruktorzy i nauczyciele. W tym roku na zorganizowanie „Lata w mieście” przeznaczyła ok. 2,2 mln zł. Z kolei Katowice wydadzą ponad 464 tys. zł. 

Cały artykuł czytaj na Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

100 tys. zł : 116 kierowników to o połowę mniej niż sugeruje autor. Warto zgłosić się na kurs dokształcający z matematyki. A swoją drogą, która grupa zawodowa musi dorabiać w czasie urlopu? Może "prawdziwe dziennikarstwo " zajęłoby się tym tematem.

Fran, 2015-07-31 12:19:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE