PARTNER PORTALU
  • BGK

Laury dla Witoszowa i Lutomi

  • AT    6 czerwca 2012 - 20:30
Laury dla Witoszowa i Lutomi

Konkurs plastyczny, pytania z wiedzy samorządowej, krzyżówka, rozpoznawanie zabytków – to jedne z wielu zadań jakie musieli rozwiązać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w tegorocznym konkursie o Laur Młodego Samorządowca w gminie Świdnica.
Piąta edycja konkursu wyłoniła zwycięzców. Trzeci rok z rzędu najlepszą wiedzą o samorządzie gminnych mogą poszczycić się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym i gimnazjaliści z Lutomi Dolnej.

Gospodarzem tegorocznej edycji konkursu była Szkoła Podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn, które przebrnęły przez kilka etapów konkursu.

Zmaganiom uczniów przyglądali się m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Świdnica, przewodnicząca Rady Gminy, radni, przedstawiciele Gminnego Zespołu Oświaty, nauczyciele a także rodzice.

Celem konkursu jest uzyskanie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką samorządu terytorialnego w kręgach młodzieżowych, przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym oraz przekonanie, że władza, w tym wypadku samorządowa, to nie coś bardzo odległego, ale mechanizm, na którego kształt można mieć rzeczywisty wpływ.

Każdego roku konkurs stanowi zachętę do zainteresowania sprawami samorządu odwołując się do wiedzy pozyskiwanej przez młodzież w ramach różnych przedmiotów podczas szkolnej edukacji – mówi K. Kwaśnik, dyrektor szkoły podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Konkurs prowadzony był w II kategoriach:

1. Szkoły podstawowe

I miejsce: drużyna ze SP w Witoszowie Dolnym
II miejsce: drużyna ze SP w Pszennie
III miejsce: drużyna ze SP w Mokrzeszowie
Wyróżnienia: drużyny ze SP w Grodziszczu oraz Bystrzycy Górnej.

2. Gimnazja

I miejsce: drużyna z Gimnazjum w Lutomi Dolnej
II miejsce: drużyna z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
III miejsce: drużyna z Gimnazjum w Pszennie

- Gratuluję Wam wiedzy i osiągniętych wyników. Jestem przekonana, że wiedza którą musieliście pozyskać, aby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu będzie pomocna w waszym dalszym rozwoju - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Jak dodała edukacja samorządowa to jeden z pierwszych etapów poznania jak funkcjonuje samorząd, a zarazem przygotowaniem do pełnienia przez młodych ludzi ważnych funkcji na różnych szczeblach administracji samorządowej.

- Jestem przekonana, że na tej sali siedzą przyszli radni gminni, powiatowi, sejmiku województwa czy też wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Mam nadzieję, że konkurs przybliżył Wam nie tylko praktyczne mechanizmy funkcjonowania samorządu, ale także pokazał rolę wspólnoty ludzi jako naturalnej grupy opartej na wspólnym działaniu, tradycji, historii i kulturze – mówiła wójt.

Uroczyste wręczenie statuetek w konkursie o Laur Młodego Samorządowca odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 11.00  podczas obrad sesji Rady Gminy Świdnica.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.