PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekcja wuefu z mistrzami sportu

  • GK    5 września 2013 - 14:17
Lekcja wuefu z mistrzami sportu

Minister Joanna Mucha wraz z wybitnymi sportowcami – Mają Włoszczowską, Otylią Jędrzejczak, Anitą Włodarczyk, Grzegorzem Sudołem oraz Michałem Kościuszko i Maciej Szczepaniakiem, zainaugurowała akcję „Wuef z klasą”.
- Chcemy, żeby Polacy byli aktywni fizycznie, by sport stał się nawykiem na całe życie. Naszą wspólną rolą jest to, żeby nasze pociechy traktowały lekcje wuefu jak każdy inny przedmiot w szkole - powiedziała Joanna Mucha, minister sportu i turystyki podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego przy ul. Rudzkiej 6 w Warszawie.

Minister Joanna Mucha po raz kolejny apelowała do dzieci, aby nie rezygnowały z lekcji wuefu. Wraz z wybitnymi sportowcami - Mają Włoszczowską, Otylią Jędrzejczak, Anitą Włodarczyk, Grzegorzem Sudołem oraz Michałem Kościuszko i Maciej Szczepaniakiem, zainaugurowała akcję „Wuef z klasą".

Podczas spotkania z uczniami klasy trzeciej olimpijczycy wspominali swoje lekcje wuefu, a następnie, wspólnie z dziećmi rywalizowali na torze przeszkód.

- Wuef w szkole jest pierwszym momentem, w którym dzieci mają styczność ze sportem. Mam wiele kolegów i koleżanek, którzy mieli zwolnienia z lekcji wuefu, żaden z nich nie został sportowcem i nie wie jak to jest móc stanąć na podium i wygrywać - powiedział dzieciom Michał Kościuszko.

- Moja nauczycielka w szkole była mistrzynią w kolarstwie górskim i to właśnie ona zaraziła mnie pasją do kolarstwa. Zwolnienie z wuefu było dla mnie karą - opowiadała Maja Włoszczowska.

Otylia Jędrzejczak podkreśliła, że nie potrzebowała zwolnień z wuefu, pomimo tego, że jest astmatyczką.

- U mnie wszystko zaczęło się na lekcji wuefu - wspominała Anita Włodarczyk. - Ważny jest nauczyciel, oraz to w jaki sposób motywuje dzieci do zajęć wychowania fizycznego - dodała.

Po wizycie w szkole, minister Joanna Mucha wzięła udział w debacie „Jakiego wuefu chcemy i potrzebujemy" w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: