PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekcje na ulicach Warszawy

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    25 maja 2011 - 06:48
Lekcje na ulicach Warszawy

Cudze chwalicie, swego nie znacie – uważa stołeczny ratusz i wprowadza do szkół coraz więcej lekcji o Warszawie.
Miasto pojawia się nie tylko na historii, ale też na matematyce czy geografii – zauważa „Życie Warszawy”.

Zainteresowanie lekcjami o stolicy, jej historią, kulturą i społeczeństwem staje się coraz bardziej popularne. Miejskie Biuro Edukacji stworzyło specjalny podręcznik dla nauczycieli – Warszawski Tryptyk Edukacyjny, przygotowany przez varsavianistę dr. Marka Ostrowskiego i doradców metodycznych.

Nauczyciele są taką formą prowadzenia lekcji zachwyceni do tego stopnia, że wkrótce powstanie drugi tom publikacji, a jesienią – trzeci.

„Zachęcamy w nim do wykorzystywania Warszawy nie tylko na lekcjach historii, ale także geografii, biologii czy matematyki” – mówi wicedyrektor Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk.

Przykładowo ciąg matematyczny – zamiast na abstrakcyjnych przykładach – można obliczać na podstawie krzesełek na Stadionie Narodowym, a kroplę oleju z lekcji fizyki można umiejscowić na warszawskich ulicach.

Poprzez takie lekcje ratusz chce zbudować wśród młodych warszawiaków poczucie tożsamości i przynależności do lokalnej wspólnoty, ale też pokazać, jak miasto zmieniało się na przestrzeni lat – pisze „Życie Warszawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.