PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekcje z matematyki i tańca za unijne pieniądze w Łazach

  • PAP    7 września 2011 - 17:27
Lekcje z matematyki i tańca za unijne pieniądze w Łazach

Tysiąc dwustu uczniów będzie mogło uczęszczać na dodatkowe zajęcia przedmiotowe m.in. z języków obcych i matematyki oraz na lekcje tańca – poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Łazach.
Pierwsze dodatkowe zajęcia – w ramach trzech unijnych projektów – będą się odbywały już we wrześniu w szkołach podstawowych i gimnazjach. Wszyscy uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w zajęciach z języka polskiego z elementami kultury oraz doskonalić lub uczyć się od podstaw języka niemieckiego.

Z kolei najmłodsi, z klas 1-3 szkół podstawowych, będą mogli uczestniczyć w zajęciach językowych, tanecznych, logopedycznych, matematyczno-przyrodniczych, plastycznych, sportowych, korygujących wady postawy, poprawiających umiejętność pisania. W programie znalazły się także warsztaty z komunikacji społecznej – rozmowy m.in. na temat poprawy kontaktów z rówieśnikami.

Ostatni z trzech projektów obejmuje gimnazjalistów. Dla nastolatków zostały przygotowane programy zajęć językowych i przedmiotowych – związanych z naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz nowoczesnymi technologiami.

Jak powiedziała kierownik wydziału zarządzania projektami Urzędu Miejskiego w Łazach, Agnieszka Perkowska, dodatkowe zajęcia to propozycja dla wszystkich uczniów, zarówno tych uzdolnionych, jak i mających problemy z nauką. „Część z proponowanych przez nas zajęć rozwija uzdolnienia dzieci, inne są rodzajem zajęć wyrównawczych. Ważne jest jednak, że dzieci zdolne mogą rozwijać swoje talenty bezpłatnie” – zaznaczyła Perkowska.

Na te trzy unijne projekty samorząd Łaz otrzymał ponad 600 tys. zł z programu operacyjnego Kapitał ludzki. Zajęcia będą się odbywały przez cały rok szkolny 2011/2012. Będzie mogło z nich skorzystać 1200 uczniów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.