PARTNER PORTALU
  • BGK

Letnie remonty w dolnośląskich szkołach

  • GK/gmina.swidnica.pl    15 lipca 2011 - 11:43
Letnie remonty w dolnośląskich szkołach

Urząd Gminy Świdnica planuje w ciągu najbliższych tygodni wydać ponad 400 tys. zł na remonty placówek edukacyjnych.
Zostanie wykonana termomodernizacja Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Budynek szkoły podstawowej w Pszennie zostanie docieplony, a nad częścią budynku szkoły podstawowej w Witoszowie Dolnym zostanie wymieniony dach. Łączny koszt tegorocznych remontów to kwota ponad 400 tys. zł.

Obecnie trwają drobne prace remontowe w większości placówek oświatowych – malowanie sal lekcyjnych, toalet i korytarzy, prowadzone są drobne naprawy np. hydrauliczne, czy sprzętu kuchennego w stołówkach szkolnych.

Część prac wykonują pracownicy szkół, którzy są wspomagani w niektórych placówkach przez rodziców.

W Szkole Podstawowej w Pszennie trwają prace związane z izolacją cieplną budynku (wokół okien i drzwi) – koszt robót ok. 25 tys. zł. W Szkole Podstawowej w Witoszowie na ukończeniu jest wymiana pokrycia dachu nad częścią budynku szkoły i nad stołówką i kuchnią – koszt robót szacowany jest na ok. 35 tys. zł.

Ponadto w szkole podstawowej w Witoszowie trwają prace związane z utworzeniem sali przyrody, której wyposażenie szkoła wygrała w konkursie ekologicznym, organizowanym przez firmę TAURON. Odmalowano salę lekcyjną i zamontowano tablicę interaktywną, a wkrótce dostarczone zostaną meble i wyposażenie specjalistyczne pracowni.

W najbliższych dniach ruszają również prace w obiektach oświatowych w Witoszowie Dolnym. W gimnazjum wykonane zostaną następujące prace: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie dachu i ścian budynków wraz z elewacją, jak również usprawnienie instalacji grzewczej.

Szacowna wartość inwestycji wyniesie 363 tys. zł, w tym 50 proc. stanowić będzie dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Druga część inwestycji pod nazwą „Wykonanie doziemnej instalacji cieplnej i modernizacja węzła cieplnego w kotłowni zasilającej Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym” będzie obejmowała wykonanie : przyłącza cieplnego, a także modernizacja węzła cieplnego. Wartość realizowanych prac wyniesie niespełna 168 tys. zł.

Jak zapewniają wykonawcy, wszystkie prace zostaną zakończone do 31 sierpnia br., tak aby uczniowie nowy rok szkolny rozpoczęli w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.