PARTNER PORTALU
  • BGK

Licealiści nauczą się jak założyć firmę

  • PAP    1 października 2013 - 07:23
Licealiści nauczą się jak założyć firmę

Od 2014 roku Częstochowa będzie realizować program „Young in Europe”, który obejmie ok. 680 licealistów. Uczniowie wezmą udział m.in. w szkoleniach z zakładania i prowadzenia własnego biznesu. Koszt programu to ok. 1,5 mln zł.
W poniedziałek - jak poinformował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj - podczas sesji rady miasta zdecydowano, że w latach 2014-2015 miasto będzie realizować program „Young in Europe".

Celem programu jest m.in. wyposażenie młodych ludzi w wiedzę, która okaże się przydatna w trakcie zakładania własnej firmy po zakończeniu edukacji.

„Young in Europe" obejmie uczniów klas pierwszych z dziesięciu częstochowskich liceów ogólnokształcących. Młodzi ludzie zostaną przeszkoleni w zakresie m.in. zakładania i prowadzenia biznesu, wykorzystania internetu w procesie poszukiwania pracy., wezmą udział w kursach języków obcych, w tym m.in. angielskiego z elementami języka biznesowego, zajęciach rozwijających m.in. umiejętności matematyczne, informatyczne oraz poświęconych etyce w biznesie. Każdy z nich będzie mógł się również spotkać z doradcą zawodowym.

Projekt przewiduje również organizację warsztatów „Młody Bill Gates", czyli zajęcia z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania czasem, odporności na stres oraz public relations.

„Young in Europe" będzie realizowany w partnerstwie z brytyjskim stowarzyszeniem szkoleniowym Dr Intelligence Ltd., które od kilkunastu lat wdraża programy przygotowujące młodych ludzi - w wieku od 16 do 19 lat - do życia zawodowego i społecznego.

Budżet projektu - jak poinformował Tutaj - wynosi prawie 1,5 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, 3 proc. pochodzi z budżetu. państwa a 12 proc. to wkład miasta Częstochowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.