PARTNER PORTALU
  • BGK

Lider projektów edukacyjnych

  • BB    26 października 2011 - 19:45
Lider projektów edukacyjnych

Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Nauczycieli to niekwestionowany lider wśród jednostek oświatowych podległych samorządowi województwa, jeśli chodzi o realizację projektów edukacyjnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i innych programów adresowanych do instytucji oświatowych.
ŚCDN realizuje projekty o wartości w sumie 6 milionów złotych. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął informację dotyczącą realizacji przez wojewódzkie instytucje oświatowe projektów edukacyjnych w ramach POKL i innych programów pomocowych.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego prowadzi sześć instytucji oświatowych: Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Nauczycielskie Kolegium Języków obcych w Sandomierzu, Centrum Kształcenia Pracowników Służb Społecznych w Skarżysku Kamiennej, Policealną Szkołę Medyczną w Morawicy oraz Zespół Szkól Specjalnych przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.  Dwie spośród tych jednostek  - ŚĆDN i Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy -  realizują projekty edukacyjne z POKL oraz innych programów pomocowych adresowanych do oświaty.

Niekwestionowanych liderem jest ŚCDN, który prowadził lub prowadzi 18 projektów  edukacyjne (część z nich została już zakończona) o wartości  6 mln złotych. Są wśród nich m.in. zakończone już przedsięwzięcia „Akademia Przedsiębiorczego Obywatela” w którym uczestniczyło 600 uczniów z 30 świętokrzyskich gimnazjów czy „Szkolny Menadżer projektów” adresowany do 240 nauczycieli, jak i wciąż realizowane, np. „Nauczyciel XXI wieku” czy „Nauczyciel interaktywnej klasy”.

Z kolei Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy m.in. realizowała projekt wymiany uczniów i stażystów „Praktyka zawodowa w placówkach medycznych w Wielkiej Brytanii”, a następnie drugą edycję tego projektu „Praktyka zawodowa w Wielkiej Brytanii drogą do europejskiego rynku pracy”. Obecnie szkoła złożyła aplikację do POKL działania „Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego” i czeka na ocenę projektu „Potencjał – zawód – praca”.

Przyjęta przez Zarząd informacja została przygotowana na posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.