Likwidacja gimnazjów, Anna Zalewska: Ponad połowa Polaków popiera reformę

• Niemal połowa Polaków pozytywnie ocenia pomysły zmian w edukacji proponowane przez resort edukacji.
• Ponad połowa jest za likwidacją gimnazjów - wynika z sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" zrealizowanego przez panel badawczy Ariadna.
Likwidacja gimnazjów, Anna Zalewska: Ponad połowa Polaków popiera reformę
Najbardziej na konieczność reform w systemie kształcenia wskazują dorośli legitymujący się wykształceniem zawodowym. (Fot. Fotolia)

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", o potrzebie reformy edukacji najbardziej przekonani są Polacy między 25. a 34. rokiem życia. Wśród nich 55 proc. uważa, że zmiana jest istotna.

Z obecnego stanu rzeczy zadowoleni są najmłodsi respondenci – między 18. a 24. rokiem życia. Za zmianą jest 49 proc. z nich. Najbardziej na konieczność reform w systemie kształcenia wskazują dorośli legitymujący się wykształceniem zawodowym – ponad 60 proc. z nich uważa, że trzeba przemodelować obecne rozwiązania.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (11)ZOBACZ WSZYSTKIE

Widziałam sondaż w którym ponad połowa Polaków uważa, że powinien się zmienić premier i ministrowie. Czy w takim razie do tej opinii zastosuje sie władza, Oczywiście nie, lepiej szastać losem innych niż swoim.

gaba, 2016-08-24 21:19:35 odpowiedz

Wyniki badania sondy internetowej stanowia mocny argument poparcia dla wprowadzenia zmian do oświaty, no niech to drzwi ścisną! Ariadna to ankieta internetowa, za zarejestrowanie dostaje sie nagrody, nie sa wiec to losowo dobrane osoby z reprezentatywnej proby.

Basia, 2016-08-23 14:35:57 odpowiedz

populizm i chciejstwo w czystej postaci - zlikwidować gimnazja - problem edukacji młodzieży się sam rozwiąże ( nikt nie wie dlaczego - ale tak będzie na pewno!!!!) Będzie COOL - jak za Gierka. Tak głosują wszyscy emeryci. BO jakoś tam w 8-letniej podstawówce było.

antry_PZPR, 2016-08-08 08:39:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE