Likwidacja gimnazjów: Miejsca pracy nauczycieli da się uratować?

– Częste zmiany są dobre w cyrku, a nie w oświacie – uważa Danuta Utrata, przewodnicząca oświatowej Solidarności na Dolnym Śląsku.
Likwidacja gimnazjów: Miejsca pracy nauczycieli da się uratować?
Danuta Utrata, przewodnicząca oświatowej Solidarności na Dolnym Śląsku: Częste zmiany są dobre w cyrku, a nie w oświacie. Fot. Premier.gov.pl

Minister edukacji Anna Zalewska przedstawiła zmiany, jakie czekają polski system oświaty podczas finału ogólnopolskich debat oświatowych „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” w Toruniu.

Jak twierdzi Danuta Utrata, przewodnicząca oświatowej Solidarności na Dolnym Śląsku, by dokonać rzetelnej oceny zmian, trzeba znać szczegóły projektu.

Czytaj też: Anna Zalewska o nowej szkole i reformie oświaty

– Na razie minister edukacji przedstawiła pomysły. Pytanie, jak będą wyglądały projekty, w których będą podane szczegółowe informacje na temat zmian. Nie wiemy, jak będzie wyglądała podstawa programowa – ile będzie godzin lekcyjnych w poszczególnych przedmiotach. Jeśli chcemy uniknąć zwolnień wśród kadry nauczycielskiej, musimy zwiększyć liczbę godzin w tych przedmiotach, które dotychczas były ograniczane oraz tych, które ułatwią uczniowi wejście na rynek pracy oraz rozpoczęcie studiów – ocenia Utrata.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ani wykaz przedmiotów, ani podstawy programowe nie rozstrzygają o jakości edukacji. O jakości edukacji rozstrzygają kompetencje pedagogiczne nauczycieli. Wyczyny ministra dowodzą, że z tymi kompetencjami jest bardzo słabo. To jest główny problem do rozwiązywania. Potrzebujemy diagnozy, przed propono...waniem czegokolwiek. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2016-06-29 10:31:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE