PARTNER PORTALU
 • BGK

Likwidacja gimnazjów, Nie dla chaosu w szkole. Broniarz: Nie chcemy reformy, nie potrzebujemy Zalewskiej

 • AW    19 listopada 2016 - 12:28
Likwidacja gimnazjów, Nie dla chaosu w szkole. Broniarz: Nie chcemy reformy, nie potrzebujemy Zalewskiej
Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP

• Nie potrzebujemy rewolucji, nie potrzebujemy Anny Zalewskiej - mówił Sławomir Broniarz inaugurując Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty.
• Polska szkoła potrzebuje różnorakiego wsparcia, pomocy, także finansowej, ale nie rewolucji - dodał.
• Upomniał się też o podwyżki dla nauczycieli.
W samo południe na Pl. Piłsudskiego rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego protest pt. „Nie dla chaosu w szkole” przeciw zmianom w oświacie. Mimo deszczu na placu zebrał się tłum. Zgromadzeni mają ze sobą flagi, trąbki i transparenty, na których można przeczytać m.in.: "Stop reformie edukacji", "Jesteśmy za ewolucją, nie za egzekucją", "Nie niszczcie naszego gimnazjum", "Gimnazja są super", "Nie zabijajcie edukacji", "Reforma - edukacyjny zamach stanu", "Dokąd zmierzasz, Polsko?", "Szczerzyć zęby prosta sprawa, a reforma nie zabawa" oraz "Protestuję, bo lubię uczyć". Wśród protestujących są osoby, które mają przyczepione długie papierowe nosy - jak tłumaczą - "nosy Pinokia dedykowane minister edukacji Annie Zalewskiej".

Jako pierwszy głos do zebranych zabrał szef ZNP Zbigniew Broniarz. Przypomniał, że za parę dni odbędzie się w Sejmie czytanie projektu ustawy Prawo Oświatowe.

- Parę dni temu premier powiedziała, że będziemy tworzyć dobrą bezpieczną szkołę apelujemy nie burzcie tego co mamy. Nie niszczcie dorobku gimnazjów, nie niszczcie tego, co tysiące nauczycieli przez ostanie lata tworzyło – mówił Broniarz.- Szkoła potrzebuje wsparcia i zmian, ale nie przy pomocy koparek i dźwigów, a tak rozumiemy reformę serwowaną przez PiS. Nie chcemy żadnej reformy. Nie potrzebujemy rewolucji, nie potrzebujemy Anny Zalewskiej – dodał.

Dodał, że nauczyciele wciąż czekają na podwyżki płac.

- Mamy wspaniałych, oddanych pracowników oświaty. Chcemy godziwego wzrostu płac, a nie 35 zł waloryzacji – grzmiał Broniarz. - Oczekujemy, że żaden polityk nie będzie próbował zawłaszczać edukacji polskiej, bo to dobro narodowe. To co nas wyróżnia w Europie, to dobra na bardzo wysokim poziomie edukacja. Po raz pierwszy od dawna razem nauczyciele, samorządy, dyrektorzy , politycy chcemy zaprotestować przeciw chaosowi w systemie oświaty.

Więcej o programie manifestacji czytaj tu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • jancz, 2016-11-21 15:07:17

  Płacę podatki, by nauczyciel uczył, a nie filozofował. To sektor publiczny, więc liczy się opinia tego, kto płaci. A dlaczego ma być akurat tak, jak sobie wymyślili nauczyciele i ich reprezentanci? No i przegrane partie i zduraczeni ich propagandą rodzice. Wątpię, by ktokolwiek z nich zapoznał się s...zczegółowo z projektem reformy. Wtedy by wiedział, że żadna krzywda się uczniom nie stanie - im jest wszystko jedno czego ich uczą, byle uczyli. Niewątpliwie stracą na tej reformie niektórzy nauczyciele, a jest ich ponad 600 tys.; ale tak jest zawsze, gdy wprowadza się jakieś zmiany - jedni zyskują drudzy tracą. Nie tacy tracili pracę i majątek. I co? Litował sie ktoś nad nimi? Nie, z każdym zawodem wiąże się jakieś ryzyko - tu ubywa uczniów, to i ubywa pracy. Proste.Wystarczy zajrzeć do Rocznika GUS, by zobaczyć ile jest dzieci w poszczególnych rocznikach i porównać z sytuacja sprzed 10 lat. Może by więc tak poczekać z tą totalną krytyką reformy bez zaznajomienia się nawet z pierwszymi jej efektami? Szkoła nie jest dla nauczycieli a dla uczniów; to uczniowie i rodzice są pracodawcami - już czas to zrozumieć.  rozwiń
 • Elka, 2016-11-21 09:20:00

  Protestują nieroby, w tym broniarz. Uczciwi pedagodzy zajmują się uczniami, a nie bzdurami.
 • polak, 2016-11-20 14:25:18

  A my nie chcemy bryniarza i całego jego towarzystwa które to na manifestacji sprofanowało polska flagę wrzucając ją do śmieci przywalając szkolną kredą .