PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja gimnazjów: politycy i nauczyciele komentują

  • MN    27 czerwca 2016 - 13:23
Likwidacja gimnazjów: politycy i nauczyciele komentują

Minister Anna Zalewska w czasie inauguracji Ogólnopolskiej Samorządowej Debaty Oświatowej. (fot.:twitter.com/MEN_GOV_PL)

• W poniedziałek (27 czerwca) minister Anna Zalewska referowała plany MEN na rok szkolny 2017/2018 i na kompleksową reformę edukacji.
• Minister zapowiedziała najważniejsze kroki, które będą też realizacją obietnicy wyborczej PiS. Powrócił temat likwidacji gimnazjów i czteroletniego liceum.
• Propozycjom resortu przyklasnęli politycy zaplecza parlamentarnego, ZNP czeka na szczegóły, a opozycja jest sceptyczna.
Minister Anna Zalewska prezentowała w poniedziałek (27 czerwca) najważniejsze propozycje MEN dla polskiego systemu edukacji. Miejscem prezentacji było Centrum Kulturalno – Kongresowe w Toruniu.

Wśród zmian, które chce wprowadzić resort są zmiany w zawodówkach, zmiany w egzaminie maturalnym i np. szerokopasmowy internet w placówkach edukacyjnych.

Do najważniejszych propozycji MEN należą likwidacja gimnazjum i przywrócenie czteroletniego liceum.

Czytaj całość na parlamentarny.pl

Czytaj też: Likwidacja gimnazjów: Będą duże podstawówki, nauczyciele mają znaleźć w nich pracę

O WSZYSTKICH ZMIANACH JAKIE W OŚWIACIE PLANUJE MEN - DOWIECIE SIĘ TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • puszatek, 2016-06-28 09:35:00

    Ciekawa jestem czy pani pracuje za darmo? Pomoc dzieciom kosztem nauczyciela? A może tak od razu niech ten nauczyciel w szkole nocuje. Pani jest zwykłym szkodnikiem i wyzyskiwaczem. Jak można być zmuszanym do pracy za darmo i niech pani nie mówi, że to w ramach 40-godzinnego czasu pracy nauczyciela,... bo takim sposobem to można ciągle dokładać jakiejś roboty. Dobrze, że wreszcie mamy normalną minister, która nie leży na kanapie z laptopem i nie snuje idiotycznych wizji.  rozwiń