PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja gimnazjów, reforma edukacji: Dzień patrona ze zmianami w oświacie w tle

  • AW    29 listopada 2016 - 13:01
Likwidacja gimnazjów, reforma edukacji: Dzień patrona ze zmianami w oświacie w tle
Podczas akademii historyczne opowieści były przeplatane występami artystycznymi – śpiewem i tańcem (fot. UM Świętochłowice)

• Gimnazjum nr 5 im. Marii Dulcissimy Hoffmann w Świętochłowicach świętowało Dzień patrona.
• W tym roku motywem przewodnim obchodów były zmiany w szkolnictwie – podkreśla świętochłowicki magistrat.
• Prezydent miasta Dawid Kostempski jest "otwartym" przeciwnikiem reformy autorstwa minister Anny Zalewskiej.
Jak podaje oficjalny portal Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, podczas tegorocznej uroczystej akademii w Centrum Kultury Śląskiej uczniowie w krótkich scenkach przedstawili szkołę od okresu przedwojennego, poprzez czasy PRL, aż po współczesność.

Mieszczące się przy ul. Wojska Polskiego Gimnazjum nr 5 powstało w 1999 r. w budynku przeznaczonej do wygaszenia Szkoły Podstawowej nr 7.  Przełomowym okazał się rok 2007, kiedy szkoła otrzymała boisko tartanowe, jednocześnie też rozpoczął się remont stołówki i kuchni oraz termomodernizacja budynku. Z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskano dwie nowoczesne pracowanie multimedialne.

Ale, jak podkreśla magistrat, miasto inwestuje w budynek gimnazjum nadal, a ostatnie remonty właśnie się zakończyły. - Dzięki wsparciu miasta wymienione zostały tynki i wykładziny podłogowe, a także drzwi, pomalowano również ściany i sufity – czytamy na stronie. Zwiedzanie przez wiceprezydenta miasta i radnych wyremontowanych klas było częścią uroczystości z okazji Dnia patrona.

Władze miasta z prezydentem Dawidem Kostempskim na czele nie kryją obaw wobec zmiany w systemie oświaty autorstwa minister Anny Zalewskiej, której efektem ma być m.in. likwidacja gimnazjów.

 

Przypomnijmy, Kostempski wysłał list do prezydentów, burmistrzów i wójtów z całej Polski w związku z rządowymi planami reformy oświaty i skutkami jej wprowadzenia. Zdaniem Kostempskiego proponowane przez rząd działania „grożą nieuchronnie utratą pracy przez kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i pracowników administracji oświaty.

Namawiał też samorządowców do udziału w listopadowej manifestacji przeciwko zmianom w edukacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.