Likwidacja szkół w prokuraturze

Wojewoda opolski skierował do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Kędzierzyna-Koźla Tomasza Wantułę. Chodzi o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody.
Likwidacja szkół w prokuraturze

ZAKTUALIZOWANA: Wszystkie trzy zawiadomienia dotyczą nieuprawnionego wykonywania uchwał Rady Miasta w sprawie likwidacji i przekształcenia placówek oświatowych.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka, taka sprawa wpłynęła do Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu, a ta zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Opolu o wyznaczenie innej jednostki do prowadzenia sprawy. Pismo w tej sprawie nie dotarło jednak jeszcze do Opola.

W lutym br. władze Kędzierzyna-Koźla zadecydowały o likwidacji dwóch szkół podstawowych - szkoły nr 13 i szkoły nr 14. Dwie kolejne - nr 12 i 20 - miały być połączone. Uchwały intencyjne w sprawie połączenia oraz likwidacji szkół radni Kędzierzyna-Koźla podjęli w ostatnich dniach lutego.

Na powiadomienie o zamiarze likwidacji lub połączenia szkół rodziców dzieci, które do nich uczęszczały, pozostało wtedy gminie dwa dni. Część rodziców stwierdziła, że taka informacja do nich nie dotarła. Tymczasem gmina ma obowiązek ją dostarczyć.

W czerwcu wojewoda opolski Ryszard Wilczyński w ramach prowadzonego nadzoru wydał rozstrzygnięcia stwierdzające nieważność uchwał Rady Miasta dotyczących likwidacji dwóch i przekształcenia jednej szkoły.

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wantuła nie jest z PO, startował pod szyldem własnego komitetu wyborczego. Ciekawostką ilustrującą moralność tego człowieka jest fakt, że niektórym członkom komitetu, którzy wpłacili kasę na jego kampanię wyborczą w ramach rewanżu zapewnił eksponowane stanowiska w urzędzie miasta, gminnych jednostka...ch i spółkach. Żeby to zrobić pozwalniał pod byle pretekstem kilkunastu kompetentnych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Przykładem „kompetencji” nowej kadry może być m. in. zlekceważenie rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, który wcześniej unieważnił 3 uchwały rady miasta i teraz, z powodu nie przyjęcia tego faktu do wiadomości przez prezydenta i kontynuowania nielegalnej likwidacji szkół musiał zawiadomić prokuraturę. rozwiń

Zenon z Kędzierzyna, 2012-08-22 21:00:19 odpowiedz

Nie wszyscy mieszkańcy K-K głosowali na geriatrę. Ale to chyba jest oczywiste...

mieszkanka, 2012-08-22 20:42:40 odpowiedz

Co to? Nie jest w PO ?

niepo, 2012-08-22 20:01:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE