PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: 6 lutego "Drzwi otwarte" w szkołach podstawowych

  • PAP/AT    4 lutego 2016 - 13:58
Łódź: 6 lutego "Drzwi otwarte" w szkołach podstawowych
Każda szkoła przygotowała własny program (fot.uml.lodz.pl)

• W ramach kampanii "Miasto szkół dla maluchów" we wszystkich łódzkich podstawówkach odbędą się "Drzwi otwarte".
• Szkoły czekać będą na rodziców w godz. 9-14.
• "Drzwi otwarte" będą okazją do zwiedzenia szkół.
Każda szkoła przygotowała własny program wydarzenia, m.in. rozmowy z nauczycielami i pedagogami, możliwość wzięcia udziału w pokazowych lekcjach, spotkania z rodzicami pierwszoklasistów oraz gry i zabawy dla dzieci.

Czytaj też: Łódź: Miasto szkół dla maluchów

Według magistratu sobotnie "Drzwi otwarte" będą przede wszystkim okazją do zwiedzenia szkolnych wnętrz i zapoznania z wyposażeniem placówki i sprawdzenia, jak dobrze szkoła przygotowana jest na przyjmowanie najmłodszych uczniów. Placówki liczą, że na "spotkanie ze szkołą" przyjdą przede wszystkim rodzice i opiekunowie 6-latków, przed którymi stoi decyzja dotycząca posłania dziecka do szkoły.

W Łodzi trwa akcja zachęcająca rodziców do wysyłania dzieci do szkoły w wieku sześciu lat. Ten obowiązek zniosła znowelizowana ustawa o systemie oświaty.

W związku z tą akcją władze miasta m.in. przygotowały informator "6-latki w szkole? Jesteśmy gotowi!" 12-stronicowa ilustrowana broszura ma rozwiać obawy rodziców tegorocznych sześciolatków i przekonać ich do posłania dzieci do szkół.

W informatorze znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące korzyści wynikające z posłania 6-latka do szkoły. Eksperci odpowiadają w nim na najczęściej zadawane pytania - m.in. dlaczego, warto posłać sześciolatka do szkoły, po czym poznać, że dziecko jest gotowe do podjęcia obowiązków szkolnych oraz jak przygotowane są klasy dla dzieci 6-letnich.

W planach jest także nakręcenie spotów z udziałem rodziców, których dzieci rozpoczęły swoją edukację szkolną w wieku sześciu lat.

W styczniu weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie oświaty autorstwa posłów PiS, która przywraca obowiązek szkolny od 7. roku życia oraz obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 6 lat. Jak oszacowano, w efekcie pozostania w przedszkolach sześciolatków, w Łodzi możne zabraknąć w tym roku miejsc dla ok. 3 tys. trzylatków, a ok. 130 nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego może stracić pracę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.