PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź będzie miała pierwszą szkołę zawodową dla trudnej młodzieży

  • PAP/MN    28 kwietnia 2016 - 08:40
Łódź będzie miała pierwszą szkołę zawodową dla trudnej młodzieży
Łódzcy urzędnicy mówią, że utworzenie pierwszej tego typu zawodówki pomoże uczniom m.in. z zaburzeniami zachowania i emocji (fot. pixabay)

• W Łodzi powstanie pierwsza szkoła zawodowa dla młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym.
• Nowa placówka będzie kształciła w zawodach fryzjera, kucharza i mechanika samochodowego.
• Nauka w szkole dla "trudnej młodzieży" ruszy już we wrześniu.
Jak powiedziała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna nr 25 rozpocznie funkcjonowanie od nowego roku szkolnego przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 4 przy ul. Łucji na mocy przyjętej pod koniec marca uchwały Rady Miejskiej w Łodzi. Obecnie w ośrodku działa szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Jak tłumaczą w magistracie utworzenie pierwszej tego typu zawodówki pozwoli uczniom m.in. z zaburzeniami zachowania i emocji - nie zawsze przystosowanym do nauki w szkołach ogólnodostępnych - na kontynuowanie rozpoczętego procesu socjoterapeutycznego i umożliwi im zdobycie atrakcyjnego zawodu, co z kolei może zapobiec demoralizacji.

Czytaj też: Łódź rezygnuje z budowy spalarni śmieci

Szkoła ponadgimnazjalna ma być dostępna nie tylko dla absolwentów MOS nr 4, ale dla wychowanków wszystkich łódzkich placówek resocjalizacji. Będzie prowadziła naukę w trzech 16-osobowych klasach w zawodach fryzjera, kucharza i mechanika samochodowego.

- Wybraliśmy te trzy profesje po weryfikacji potrzeb rynku pracy. Dzięki tej placówce, młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymagająca szczególnego wsparcia, dostanie wyjątkową szansę i dobry fundament do rozpoczęcia dorosłego życia - wyjaśnił Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację.

Czytaj też: Łódź: Maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

Na potrzeby nowej specjalnej zasadniczej szkoły zawodowej, za kwotę 1,5 mln zł przeprowadzona zostanie modernizacja budynku warsztatów na terenie MOS nr 4 w Łodzi. Do lipca mają powstać m.in. trzy pracownie zawodowe z zapleczami, pięć klasopracowni, biblioteka, pracownia komputerowa, pomieszczenia sanitarne, szatnia, pokój nauczycielski i pomieszczenia socjalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.