PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Bezpłatne korepetycje przed poprawkową maturą

  • PAP/JL    27 lipca 2016 - 08:55
Łódź. Bezpłatne korepetycje przed poprawkową maturą
Łódź organizuje bezpłatne korepetycje dla uczniów, którzy przystąpią do poprawkowej matury. Fot. Pixabay.com

Uczniowie łódzkich szkół, którzy w sierpniu przystąpią do poprawkowego egzaminu maturalnego, mogą skorzystać z korepetycji przygotowanych przez magistrat.
Bezpłatne zajęcia z matematyki i języka polskiego rozpoczną się 1 sierpnia.

Młodzież przygotowującą się do egzaminów poprawkowych o możliwości udziału w miejskich korepetycjach w liście rozesłanym 26 lipca mailem poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

„Nie pozwól, by majowe niepowodzenie stanęło na drodze do Twoich marzeń. Weź głęboki oddech, kalendarz do ręki i pomyśl, jak najefektywniej wykorzystać najbliższe dni. Może skorzystasz z przygotowanego przez nas programu miejskich korepetycji?” – zachęcał.

Zajęcia pomagające opanować wymaganą wiedzę rozpoczną się 1 sierpnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 przy ul. Żeromskiego i potrwają trzy tygodnie.

Uczniowie zostaną podzieleni na grupy, w których przez dwie lub trzy godziny dziennie będą realizowali program dostosowany do ich wymagań. Prowadzący korepetycje nauczyciele mają korzystać z próbnych arkuszy i jak zapewnił wiceprezydent „dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej wyjaśnić zagadnienia sprawiające uczniom największą trudność”.

Wakacyjne lekcje będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 do 19 sierpnia. Zajęcia poprowadzi siedmiu nauczycieli. Egzamin poprawkowy pisemny zaplanowany jest na 23 sierpnia, zaś ustne na 24-26 sierpnia.

Chętni na korepetycje mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na które nie obowiązują zapisy.

Magistrat dodatkowe lekcje dla przystępujących do poprawkowej matury przygotował po raz drugi. Według danych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi prawie 60 proc. uczniów, którzy skorzystali z nich w ubiegłym roku, zdało egzamin dojrzałości w drugim terminie.

W Łodzi do egzaminów maturalnych w br. przystąpiło ok. 6176 maturzystów szkół ponadgimnazjalnych. Nie zdało 661 osób; najwięcej z matematyki – 535 uczniów, natomiast z języka polskiego – 31, a z języka obcego – 95. W sierpniu do egzaminu poprawkowego może przystąpić ok. 562 uczniów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.