PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Miasto szkół dla maluchów

  • pt    13 stycznia 2016 - 09:44
Łódź: Miasto szkół dla maluchów
Łódź ropoczęła kampanię "Miasto szkół dla maluchów" - fot.lodz.pl

• Łódź rozpoczyna kampanię informującą rodziców, dlaczego warto posyłać sześcioletnie dzieci do szkół.
• Akcja organizowana jest pod hasłem „Miasto szkół dla maluchów".
• Łódzkie szkoły chcą pokazać, że są gotowe przyjąć i dobrze dbać o rozwój również tych najmłodszych dzieci.
- Przez kilka najbliższych tygodni będziemy przekonywać rodziców, że warto, aby dzieci rozpoczynały naukę w wieku sześciu lat. To system sprawdzony w Unii Europejskiej, ale też sprawdzony w Polsce, który warto kontynuować - podkreśla wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Zgodnie z nową ustawą to rodzice będą podejmować decyzję, kiedy ich dziecko ma rozpoczynać naukę - jako sześcio- czy siedmioletnie.

Jak informuje magistrat, łódzkie szkoły chcą pokazać, że są gotowe przyjąć i dobrze dbać o rozwój również tych najmłodszych dzieci. Dlatego 6 lutego br. w podstawówkach w całym mieście odbędą się tzw. drzwi otwarte.

Rodzice będą mogli zwiedzić klasy, zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek i porozmawiać z nauczycielami. Otwarte spotkania z rodzicami odbędą się również w łódzkich przedszkolach.

Dodatkowo wydana zostanie broszura, która będzie zachęcała do posyłania dzieci do szkoły w wieku sześciu lat, przygotowane zostaną plakaty, które umieszczone będą w instytucjach publicznych, ale też w autobusach i tramwajach oraz na przystankach. Szereg materiałów promocyjnych pojawi się w internecie.

- Będziemy ofensywnie komunikować, jakie są zalety posyłania dzieci w wieku sześciu lat do szkół, bo wiemy, że mamy bardzo dobrze przygotowane placówki, oraz profesjonalną kadrę nauczycielską i chcemy, żeby dzieci rozwijały się nie gorzej niż w krajach Unii Europejskiej - podkreśla wiceprezydent.

Kampanię „Miasto szkół dla maluchów" zainaugurowano w SP nr 2 przy ul. Sienkiewicza. To placówka przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych uczniów z klas 1-3. Jak informuje magistrat w ostatnim czasie wśród pierwszoklasistów przeprowadzono tam ankietę badającą ich samopoczucie w szkole - zdecydowana większość maluchów narysowała uśmiechnięte buźki (86), a tylko pięcioro smutne.

- Dzieci sześcioletnie lubią być w szkole dlatego, że w ciągu ostatnich lat polskie szkoły dobrze przygotowały się, jeśli chodzi o bazę, mają znakomitych nauczycieli, którzy kochają dzieci i wykonują swoją pracę z pasją. Jestem prawie pewna, że jeśli ktoś chciałby przeprowadzić profesjonalną sondę o odczuciach dzieci sześcioletnich, to jej wyniki wyglądałyby tak, jak w naszej placówce - uważa Ewa Drewnowicz, dyrektor SP nr 2 w Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Damian, 2016-01-13 15:16:10

    20Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń