PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Płatne staże dla studentów i absolwentów

  • PAP/AT    30 marca 2016 - 13:52
Łódź: Płatne staże dla studentów i absolwentów
W tym roku studenci oraz absolwenci będą mogli odbyć praktyki w 78 firmach (Hanna Zdanowska, fot.uml.lodz.pl)

• Ponad 350 płatnych miejsc stażowych w 78 firmach czeka na studentów i absolwentów łódzkich uczelni.
• Staże przygotowano w ramach tegorocznej VI edycji programu "Praktykuj w Łodzi".
• Rekrutacja na wakacyjne praktyki rozpocznie się w 31 marca i potrwa do końca kwietnia.
"W tym roku dla studentów i absolwentów mamy dobrą wiadomość, bo dzięki naszym partnerom czeka na nich rekordowa liczba miejsc stażowych. Jest ich aż 354 za co muszę podziękować firmom z Łodzi i okolic, które zdecydowały się ufundować wakacyjne praktyki" - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na środowej (30 marca) konferencji prasowej.

Dodała, że każdy ze staży jest płatny (min. 900 zł brutto za miesiąc). Podkreśliła jednak, że najważniejszym celem uruchomionego w 2011 roku programu jest pomoc osobom wchodzącym na rynek pracy w zdobyciu praktycznego doświadczenia zawodowego, a dla łódzkich pracodawców to "doskonały sposób na znalezienie dobrych pracowników".

W tym roku studenci oraz absolwenci będą mogli odbyć praktyki w 78 firmach - od mikroprzedsiębiorców do korporacji - w różnorodnych branżach, m.in. informatyki, bankowości, księgowości, marketingu, administracji. Dzięki temu, jak tłumaczyli autorzy mogą skorzystać z niego studenci i absolwenci wszystkich łódzkich uczelni.

Czytaj też: Urząd zaprasza pracodawców do zafundowania staży

"Zapraszamy kandydatów do działu obsługi klienta oraz do działu marketingu i sprzedaży. Dla nas stworzenie nowego miejsca pracy to duże wyzwanie, ale jesteśmy otwarci na współpracę i po ubiegłorocznych stażach pracę znalazły u nas dwie osoby" - zaznaczyła Monika Mamulska z biura tłumaczeń specjalistycznych ArcusLink.

Jakub Jankowski z firmy Rossmann dodał, że stałe zatrudnienie w różnych działach koncernu znalazła większość z 37 uczestników pięciu poprzednich edycji programu. "W tym roku czekamy na 27 kandydatów. Oferujemy im duże spektrum rozwoju, ponieważ przyjmiemy ich do kilkunastu działów, m.in. logistyki, kadr i płac, administracji, czy prawnego" - wyliczył.

Elektroniczna rekrutacja - m.in. poprzez rejestrację oraz wysłanie CV i listu motywacyjnego - odbywa się na stronie www.praktyki.lodz.pl. Aplikacje można składać do 30 kwietnia. Lista laureatów zostanie ogłoszona 1 czerwca.

Staże rozpoczną się na początku czerwca i zakończą pod koniec września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • paulina, 2016-04-17 17:31:36

    widzę,że w Łodzi też działają. ja z kolei jestem na stażu we Wrocławiu i sobie chwalę. wybrałam impel, warto było iść do nich i się uczyć. mimo że nie mieszkam blisko. dużo praktyki i świetna organizacja to dwie najważniejsze cechy tego miejsca.