PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, przedszkola: Są dodatkowe wolne miejsca dla dzieci

  • PAP/AT    6 kwietnia 2016 - 16:22
Łódź, przedszkola: Są dodatkowe wolne miejsca dla dzieci
Nieobsadzone miejsca w przedszkolach, zostaną wystawione w rekrutacji uzupełniającej (Przedszkole Miejskie nr 234 w Łodzi, fot.pm234lodz.wikom.pl)

• W łódzkich przedszkolach utworzono 900 dodatkowych miejsc.
• Każde dziecko zgłoszone we wstępnym naborze zostanie przyjęte do miejskiej placówki.
Podsumowując wstępny nabór na rok szkolny 2016/2017 do łódzkich przedszkoli, wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela odpowiedzialny za edukację ogłosił, że złożono w nim 4511 wniosków. Zaznaczył, że to o 904 więcej niż początkowo zakładano. W 146 miejskich placówkach przygotowano bowiem 3509 wolnych miejsc.

"Braliśmy pod uwagę takie okoliczności i na bieżąco monitorowaliśmy sytuację. Aby sprostać oczekiwaniom rodziców, po analizie wyników podjęliśmy decyzję o utworzeniu dodatkowych miejsc" - powiedział Trela.

Dodał, że będzie ich co najmniej 900, aby "każde dziecko zgłoszone we wstępnym naborze zostało przyjęte do miejskiej placówki".

"W najbliższym czasie zostaną utworzone 54 dodatkowe oddziały w przedszkolach, dzięki czemu zyskamy 600 nowych miejsc. Kolejne 300 znajdzie się w 13 oddziałach przedszkolnych utworzonych w szkołach podstawowych" - wyjaśnił.

Czytaj też: Ilu 6-latków do szkoły, ilu do przedszkola? Samorządy mają problem

Zaznaczył, że liczba złożonych wniosków jest "płynna", ponieważ - jak tłumaczył - rodzice po znowelizowaniu ustawy o systemie oświaty każdego dnia zmieniają decyzję odnośnie posyłania 6-latków do I klasy. Z tego względu w trakcie trwania rekrutacji w przedszkolach zwolniło się 65 miejsc.

Dorota Gryta, wicedyrektor Wydziału Edukacji UMŁ powiedziała, że najwięcej miejsc dla nowych przedszkolaków brakuje w dzielnicach Górna i Widzew. "Tam uruchomimy największą liczbę dodatkowych oddziałów. Jesteśmy jeszcze w trakcie analizy, w których placówkach je utworzymy" - wyjaśniła.

Dodała, że nieobsadzone miejsca w przedszkolach, zostaną wystawione w rekrutacji uzupełniającej, która będzie prowadzona od 16 do 27 maja. Jeśli po jej zakończeniu nadal pozostaną wolne, za zgodą dyrektora danej placówki mogą zostać przyjęte dzieci, które ukończyły 2,5 roku.

Wstępna rekrutacja do łódzkich przedszkoli trwała przez cały marzec. Najwięcej wniosków wpłynęło od opiekunów trzylatków - 3345. 585 dotyczyło czterolatków, 347 pięciolatków, 232 sześciolatków i dwoje dzieci powyżej sześciu lat.

W sumie od 1 września do prowadzonych przez miasto przedszkoli w Łodzi będzie uczęszczało ok. 17 tys. dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.