PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Radni przeciwni likwidacji gimnazjów

  • MN    7 grudnia 2016 - 16:28
Łódź: Radni przeciwni likwidacji gimnazjów
Łódzcy radni sprzeciwiają się likwidacji gimnazjów. (fot. UM Łódź)

• Łódzcy radni większością głosów przyjęli apel sprzeciwiający się likwidacji gimnazjów, która będzie efektem wprowadzenia reformy oświaty.
• Apel jest skierowany do Marszałka Sejmu i Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło.
„Negatywnie oceniamy zamiar likwidacji gimnazjów. Naszym zdaniem jest to działanie niemające żadnego merytorycznego i logicznego uzasadnienia, pozbawione analitycznych podstaw, eksperckich ocen i opisu ewaluacji gimnazjów w okresie ich funkcjonowania. Skutkiem likwidacji gimnazjów będzie zaprzepaszczenie wieloletnich wypracowanych przez łódzkie szkoły osiągnięć dydaktyczno – wychowawczych i obniżenie poziomu jakości edukacji łódzkiej młodzieży” – czytamy w stanowisku-apelu Rady Miejskiej w Łodzi do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Prezesa Rady Ministrów RP w sprawie sprzeciwu wobec rządowych projektów ustaw dotyczących likwidacji gimnazjów i przewidywanych skutków ich likwidacji.

Pod dokumentem podpisali się przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak, wiceprzewodniczący Paweł Bliźniuk, przewodniczący Klubu Radnych PO Mateusz Walasek oraz przewodniczący Klubu Radnych SLD Sylwester Pawłowski i wiceprzewodnicząca Małgorzata Moskwa - Wodnicka.

Czytaj też: Szkoły muzyczne, plastyczne, baletowe - tak ma wyglądać kształcenie po reformie

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, „za” w tej sprawie głosowało 26 radnych, a 10 było „przeciw”.

W roku szkolnym 2016/17 naukę w gimnazjach pobiera łącznie 14 881 uczniów (w tym 12 101 w 40 gimnazjach publicznych prowadzonych przez Łódź, 1871 w 28 gimnazjach niepublicznych i 809 w trzech gimnazjach publicznych prowadzonych przez podmioty inne niż miasto Łódź).

Poza tym, 693 uczniów uczęszcza do 20 gimnazjów specjalnych. W miejskich gimnazjach jest łącznie 1662,87 etatów (w tym 1254,76 etatów pedagogicznych, 121,17 etatów pracowników administracji i 286,94 etatów obsługi).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.