PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: ponad 21 mln zł z UE na wyposażenie oddziałów przedszkolnych

  • bad    9 stycznia 2015 - 13:12
Łódzkie: ponad 21 mln zł z UE na wyposażenie oddziałów przedszkolnych
Na organizację placów zabaw, dostosowanie i wyposażenie pomieszczeń oddziałów przedszkolnych mamy aż 21 mln złotych - mówi marszałek Witold Stępień. Fot. lodzkie.pl

Szkoły publiczne i niepubliczne z 80 gmin województwa łódzkiego mogą starać się o dodatkowe środki na doposażenie swoich oddziałów przedszkolnych. Do rozdysponowania jest 21 mln zł.
- Nowy rok chcemy rozpocząć od informacji, że interwencja unijna jest możliwa i właśnie się dzieje. Rozpoczęliśmy nabór projektów PO KL na organizację placów zabaw, dostosowanie i wyposażenie pomieszczeń oddziałów przedszkolnych. Na cel mamy aż 21 mln złotych - mówi marszałek Witold Stępień.

To ostatni nabór projektów PO KL w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, który prowadzony będzie do 2 lutego 2015 r.
O dofinansowanie projektów mogą ubiegać się wyłącznie organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi z terenu 80 gmin województwa łódzkiego, gdzie występuje najniższy stopień upowszechniania edukacji przedszkolnej oraz gdzie nie ma żadnego przedszkola.

Czytaj też: Prace nad e-podręcznikiem dla klas 1-3 przebiegają zgodnie z planem

Analogiczny nabór projektów został przeprowadzony w okresie wrzesień-październik 2013 r. Dofinansowano wówczas 47 projektów o łącznej wartości prawie 16 mln zł. Wsparcie uzyskało wówczas 195 oddziałów przedszkolnych w 124 ośrodkach wychowania przedszkolnego tj. w szkołach.

Z tego wsparcia skorzystała gmina Wodzierady. - W Kwiatkowicach przy szkole podstawowej powstał nowy plac zabaw - opowiada wójt gminy Renata Szafrańska. - Oddział przedszkolny w Zalesiu został natomiast dostosowany dla najmłodszych dzieci w wieku 3-4 lat. Zakupiliśmy sprzęt audiowizualny, meble, wyposażenie szatni, artykuły plastyczne.

Czytaj też: Pod adresy filmowe w Łodzi zaprowadzą ścieżki dydaktyczne

Dotychczas z Poddziałania 9.1.1 PO KL dofinansowano 225 projektów o wartości ponad 125 mln zł. Pozwoliło to na wsparcie 214 ośrodków wychowania przedszkolnego, dzięki czemu blisko 11 tys. dzieci w wieku 3-5 lat uczestniczyło w edukacji przedszkolnej – w tym prawie 6 tys. na obszarach wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.