Łódzkie szkoły bez koła ratunkowego

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 22-02-2012
  • drukuj
Osiem łódzkich szkół, w których uczą się obecnie 632 osoby przestanie działać. Decyzją rady miasta zostaną one zamknięte z końcem tego roku szkolnego.
Łódzkie szkoły bez koła ratunkowego

Jak informuje ''Dziennik Łódzki'' 365 uczniów zostanie przeniesionych do nowych szkół, pozostali uczęszczają do ostatnich klas. Gorzej będzie ze znalezieniem pracy dla ich nauczycieli.

Czytaj też: Celem edukacji nie jest walka z korporacją nauczycielską

Podczas obrad komisji edukacji rady miejskiej na 14 radnych 9 głosowało za pozytywnym zaopiniowaniem wniosków o likwidacjach placówek.

Urzędnicy wydziału edukacji łódzkiego magsitratu (zabierz głos/oceń prezydent) tłumaczą sytuację obliczeniami i zapewniają, że w 8 zamykanych szkołach razem wiedzę mogłoby zdobywać ponad 3 tys. uczniów, ale chętnych do nauki tam nie ma - czytamy w ''Dzienniku Łódzkim''.

Czytaj też: Bezbolesna likwidacja szkół jest niemożliwa

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

jak mozna zostawic szkoły bez pomocy? koło ratunkowe zawsze sie przyda

KOMINIARZ, 2012-02-22 13:17:59 odpowiedz

Już nic nie rozumiem, dwa artykuły w tym samym dniu które się negują - "Szkoły juz nie chcą sześciolatków" -"Problem dotyczy przede wszystkim szkół w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź, które są przeładowane i nie mają kadry przygotowanej do opieki nad sześciolat...kami." Jak to?????? To gdzie jest ten niż demograficzny ????? Potwierdza się że można wszystko ludziom udowodnić tylko trzeba zamówić odpowiednich ekspertów i pod szablon podstawić odpowiednie dane. Dalej likwidujcie szkoły!!!!!!! Bo taka jest jedyna słuszna linia partii!!!!! rozwiń

rodzic, 2012-02-22 09:14:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE