PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie szkoły bez koła ratunkowego

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    22 lutego 2012 - 08:40
Łódzkie szkoły bez koła ratunkowego

Osiem łódzkich szkół, w których uczą się obecnie 632 osoby przestanie działać. Decyzją rady miasta zostaną one zamknięte z końcem tego roku szkolnego.
Jak informuje ''Dziennik Łódzki'' 365 uczniów zostanie przeniesionych do nowych szkół, pozostali uczęszczają do ostatnich klas. Gorzej będzie ze znalezieniem pracy dla ich nauczycieli.

Czytaj też: Celem edukacji nie jest walka z korporacją nauczycielską

Podczas obrad komisji edukacji rady miejskiej na 14 radnych 9 głosowało za pozytywnym zaopiniowaniem wniosków o likwidacjach placówek.

Urzędnicy wydziału edukacji łódzkiego magsitratu (zabierz głos/oceń prezydent) tłumaczą sytuację obliczeniami i zapewniają, że w 8 zamykanych szkołach razem wiedzę mogłoby zdobywać ponad 3 tys. uczniów, ale chętnych do nauki tam nie ma - czytamy w ''Dzienniku Łódzkim''.

Czytaj też: Bezbolesna likwidacja szkół jest niemożliwa

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • KOMINIARZ, 2012-02-22 13:17:59

    jak mozna zostawic szkoły bez pomocy? koło ratunkowe zawsze sie przyda
  • rodzic, 2012-02-22 09:14:02

    Już nic nie rozumiem, dwa artykuły w tym samym dniu które się negują - "Szkoły juz nie chcą sześciolatków" -"Problem dotyczy przede wszystkim szkół w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź, które są przeładowane i nie mają kadry przygotowanej do opieki nad sześciolat...kami." Jak to?????? To gdzie jest ten niż demograficzny ????? Potwierdza się że można wszystko ludziom udowodnić tylko trzeba zamówić odpowiednich ekspertów i pod szablon podstawić odpowiednie dane. Dalej likwidujcie szkoły!!!!!!! Bo taka jest jedyna słuszna linia partii!!!!!  rozwiń