PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie szkoły na Targach Edukacyjnych

  • PAP    14 marca 2013 - 15:57
Łódzkie szkoły na Targach Edukacyjnych

Ponad 140 wystawców prezentuje się na 16. Łódzkich Targach Edukacyjnych oraz pierwszych Targach Środków Dydaktycznych, które w czwartek rozpoczęły się w Łodzi. Swoją ofertę przedstawiają szkoły, wyższe uczelnie, producenci środków dydaktycznych oraz placówki zajęć pozaszkolnych.
Wśród wystawców są m.in. zespoły szkół zawodowych i ogólnokształcących oraz licea ogólnokształcące. Swoją ofertę przedstawia również niemal 40 szkół wyższych - wśród nich prawie wszystkie łódzkie uczelnie. Są także szkoły wyższe spoza Łodzi m.in. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej i Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy i - po raz pierwszy - Politechnika Opolska.

Podczas trzydniowych targów działać będą punkty doradztwa zawodowego, w których specjaliści pomagać mają młodzieży świadomie zaplanować ścieżkę edukacyjną i zawodową zgodną z jej zainteresowaniami i predyspozycjami.

"To co się dzieje na styku pracodawca - szkoła, dominują tu szkoły zawodowe, ale pojawiają się także licea ogólnokształcące - świadczy o tym, że pracodawcy wspierają szkoły, że szkoły się zmieniają licząc się z opinią pracodawców i przygotowują uczniów do tego, żeby byli dobrymi pracownikami. Chodzi o to, żeby nie +produkować+ bezrobotnych" - powiedział odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. Jego zdaniem szkoły muszą uczyć w zawodach poszukiwanych na rynku i muszą stwarzać szansę na zdobycie pracy.

W programie targów są także warsztaty i prelekcje, których wiodącym tematem jest rozwój indywidualnych kompetencji, metod pracy i nauki oraz doradztwo zawodowe.

Młodzież może wziąć udział w warsztatach "Indywidualny Projekt Kariery" organizowanych przez Wojewódzką Komendę OHP, a dla nauczycieli Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przygotowało cykl wykładów o modyfikowaniu i ewolucji programów kształcenia zawodowego. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna przygotowała dla maturzystów szkolenie z autoprezentacji.

Poza ofertą edukacyjną podczas targów prezentowane są propozycje spędzania wolnego czasu i rozwijania pasji. Wśród wystawców są m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca czy rzemiosła. Nie brakuje także wydawnictw związanych z branżą edukacyjną.

Targom towarzyszą pokazy fryzjerstwa; prezentuje się także Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Honorowy patronat nad imprezą, która potrwa do soboty, objęła minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.