PARTNER PORTALU
  • BGK

Łomża chce mieć miasteczko ruchu drogowego

  • GK/lomza.pl    17 sierpnia 2011 - 11:39
Łomża chce mieć miasteczko ruchu drogowego

Władze Łomży poinformowały marszałka województwa, że są zainteresowane budową miasteczka ruchu drogowego.
Inwestycja miałaby być wykonana w ramach realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projektu pn. „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”.

Miasto miałoby szansę zrealizować tę inwestycję bez dokładania na ten cel pieniędzy z budżetu miasta, ponieważ 85 proc. potrzebnych środków ma pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15 proc. ze środków budżetu państwa.

Jako lokalizację miasteczka władze miasta wskazały teren w pobliżu Skate Parku na osiedlu Perspektywa.

– Miasteczko zlokalizowane w tym miejscu byłoby jednym z elementów kompleksu rekreacyjno-sportowo-edukacyjnego dla mieszkańców Łomży – powiedział z-ca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz.

– Obiekt ten będzie pożyteczny w kontekście silnej pozycji WORD-u i potrzeby edukacji dzieci i młodzieży w zakresie przepisów ruchów drogowego – dodał wiceprezydent.

Deklarację utrzymania w należytym stanie technicznym obiektu oraz opiekę nad nim zadeklarował zarząd spółdzielni. Gdyby wskazane miejsce nie znalazło akceptacji w oczach władz wojewódzkich, miasto jest w stanie wskazać alternatywną lokalizację.

Do marszałka województwa z prośbą o wskazanie zainteresowanych projektem samorządów wystąpił wojewoda podlaski. Udział w projekcie uwarunkowany jest posiadaniem terenu o powierzchni około 2 ha, jak i koniecznością utrzymania wybudowanego miasteczka w okresie 5 lat po zakończeniu inwestycji.

Minimalne wymagania dotyczące inwestycji opracowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” jest realizowany w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpiecznej”.

Projekty miasteczek powinny przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: