PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelska uczelnia będzie współpracować z biznesem

  • lk    14 grudnia 2010 - 16:24

Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej będzie współpracował z firmą Genpact w sprawach dydaktyki i pomocy absolwentom w poszukiwaniu pracy.
14 grudnia 2010 r. rektor UMCS Prof Andrzej Dąbrowski i prezes Genpact Tomasz Maciejak podpisali porozumienie o współpracy, które zakłada stworzenie lepszych warunków zdobywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w przyszłej pracy studentom i absolwentom uniwersytetu - poinformowała uczelnia.

Porozumienie podpisane przez UMCS ma na celu stworzenie najlepszych warunków zdobywania wiedzy i umiejętności dla studentów oraz związane jest z wymaganiami wprowadzanymi Krajowymi Ramami Kwalifikacji w celu ułatwienia absolwentom poszukiwania zatrudnienia. Współpraca z firmą Genpact przewiduje konsultowanie programów kształcenia, szkolenia zawodowe, program praktyk i staży oraz spotkania połączone z prezentacją profilu działalności firmy.

Inicjatywa podpisania porozumienia została wypracowana w ramach współpracy trójstronnej pomiędzy przedstawicielami uczelni, samorządu oraz biznesu. W sierpniu tego roku władze miasta i UMCS podpisały oficjalny list intencyjny dot. współpracy w zakresie konsultowania programów nauczania w celu jak najlepszego dostosowania ich do wymogów rynku pracy.

Genpact to światowy lider w branży outsourcingu usług tj.: księgowość, finanse, obsługa klienta i technologie informatyczne, który zatrudnia ponad 40 000 pracowników na całym świecie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: