PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelski Park coraz bliżej

  • KB    25 maja 2010 - 12:41
Lubelski Park coraz bliżej

W poniedziałek, 24 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod I i II segment lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Już w czerwcu 2011 roku firmy zainteresowane otworzeniem swoich placówek w lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym będą miały do dyspozycji ponad 2000 m. kw. powierzchni biurowej.

- Niezwykle ważne jest aby wspierać współpracę przedsiębiorców ze światem nauki, ponieważ gwarantuje ona powstawanie nowych miejsc pracy - powiedział na konferencji prasowej marszałek województwa Krzysztof Grabczuk. - W tym celu powstaje Park Naukowo-Technologiczny w Lublinie - dodał.

Budowa Parku rozpoczęła się w 2004 r. z inicjatywy samorządu województwa oraz lubelskiego środowiska naukowego. Jego celem ma być udostępnianie przedsiębiorcom oraz instytucjom naukowo-badawczym profesjonalnej infrastruktury do prowadzenia działalności. W grudniu 2008 r. oddano do użytku V segment Parku, o przeznaczeniu laboratoryjno - biurowym. Jego  powierzchnia użytkowa wynosi 2597 m. kw.  Swoje laboratoria ulokowały tam m.in.: lubelski Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Medyczny oraz Laboratorium Badań Genetycznych.

Koszt realizacji całego projektu szacowany jest na ok. 19,5 mln złotych, z czego 90% kosztów zostanie pokrytych z funduszy europejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.