PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelskie szkoły na IX Targach Edukacyjnych

  • PAP    26 marca 2013 - 16:13
Lubelskie szkoły na IX Targach Edukacyjnych

Około stu szkół wyższych i ponadgimnazjalnych prezentuje swoją ofertę na IX Targach Edukacyjnych, które rozpoczęły się we wtorek w Lublinie. Towarzyszyć im będą konkursy wiedzy, pokazy, turniej gier planszowych, konferencje dla nauczycieli.
"Z roku na rok targi się rozrastają. A widząc jak wielu jest tu uczestników, można powiedzieć, że zapotrzebowanie na tego typu informacje, mimo tak popularnych źródeł elektronicznych, jest naprawdę bardzo duże" - powiedział podczas otwarcia imprezy w siedzibie Targów Lublin lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz.

Na targach prezentuje się 40 szkół wyższych z Lublina i Lubelszczyzny, ale też m.in. ze Szczecina, Łodzi, Rzeszowa, Warszawy. Są to uniwersytety, uczelnie artystyczne i zawodowe.

Swoją ofertę przedstawia także blisko 60 szkół ponadgimnazjalnych - licea, technika, zawodówki, szkoły, które prowadzą klasy o różnych profilach m.in. wojskowym, fotograficznym, sportowym. Prezentują się również organizacje i instytucje oferujące różne formy spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich pasji np. aerokluby, klubu sportowe.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, w ciągu kilku godzin na halę targową weszło kilka tysięcy osób, w większości młodych. "Atrakcyjne jest to, że oferty szkół dla tej młodzieży prezentuje sama młodzież. To stwarza okazję do bezpośredniego kontaktu zwiedzających z uczniami i studentami danej placówki" - powiedziała wiceprezes Targów Lublin Krystyna Węclewicz -Grajek.

Targom towarzyszą różne pokazy m.in. samoobrony, ratownictwa medycznego oraz koncerty m.in. orkiestry dętej, chóru.

Przygotowano też konkurs wiedzy (organizowany przez kuratorium oświaty), w którym młodzież z lubelskich szkół rywalizować będzie z ważnymi osobami regionu - muzykami, sportowcami, policjantami, przedstawicielami mediów.

Specjalna strefa poświęcona jest grom planszowym - prezentują się niej m.in. wydawnictwa tych gier i książek dla młodzieży, zaplanowano też turniej gier planszowych.

Na targach prezentują się też firmy oferujące pomoce dydaktyczne, szkolny sprzęt multimedialny, zabawki edukacyjne.

Zaplanowano także cykl konferencji dla pedagogów, nauczycieli i dyrektorów szkół poświęconych m.in. przygotowaniom szkoły na przyjęcie sześciolatków, zagadnieniom reformy szkolnictwa zawodowego, wykorzystaniu multimediów w pracy nauczyciela.

Osobny panel warsztatów i konferencji przeznaczony będzie dla młodzieży, a zajęcia dotyczyć będą m.in. problemom wyboru zawodu i planowania swojej kariery czy rozróżniania zachowań agresywnych od asertywnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.