Lublin dostanie kilkadziesiąt milionów na sport?

Minister sportu Adam Giersz podczas wizyty w Lublinie zapowiedział, że jego resort pomoże miastu w budowie 50-metrowego basenu. Przedsięwzięcie to znalazło się na liście inwestycji strategicznych, co oznacza, że rząd może na nią przyznać nawet 45 mln zł.
Lublin dostanie kilkadziesiąt milionów na sport?

Minister przyjął zaproszenie poseł Magdaleny Gąsior-Marek oraz marszałka województwa Krzysztofa Grabczuka i wziął udział w konferencji pt. "Rola sportu w rozwoju dzieci i młodzieży, a sytuacja na Lubelszczyźnie", która odbyła się 15 marca w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, minister jednoznacznie poparł pomysł zwiększenia liczby zajęć sportowych w szkołach. - W marcu resort przygotował pieniądze na dodatkowe lekcje wychowania fizycznego w szkołach - zapewnił minister. - Sam Lublin otrzyma na ten cel ok. 195 tysięcy złotych, co jest trzecim wynikiem wśród miast w całej Polsce - dodał.

Minister pogratulował również samorządowcom skuteczności w realizacji programu „Moje Boisko Orlik".

Minister Giersz z marszałkiem K. Grabczukiem i poseł M. Gąsior-Marek- Powodzenie Orlików na Lubelszczyźnie to zasługa gmin, które aktywnie włączyły się w realizację tego programu, ale również urzędników urzędu marszałkowskiego, którzy sprawnie przeprowadzają wszelkie procedury, związane z rozpatrywaniem wniosków i przekazywaniem pieniędzy - mówił marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Po wizycie w Lublinie minister Giersz pojechał do Chełma, aby spotkać się z tamtejszym środowiskiem sportowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE