PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin dostanie kilkadziesiąt milionów na sport?

  • KB    17 marca 2010 - 14:48
Lublin dostanie kilkadziesiąt milionów na sport?

Minister sportu Adam Giersz podczas wizyty w Lublinie zapowiedział, że jego resort pomoże miastu w budowie 50-metrowego basenu. Przedsięwzięcie to znalazło się na liście inwestycji strategicznych, co oznacza, że rząd może na nią przyznać nawet 45 mln zł.
Minister przyjął zaproszenie poseł Magdaleny Gąsior-Marek oraz marszałka województwa Krzysztofa Grabczuka i wziął udział w konferencji pt. "Rola sportu w rozwoju dzieci i młodzieży, a sytuacja na Lubelszczyźnie", która odbyła się 15 marca w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, minister jednoznacznie poparł pomysł zwiększenia liczby zajęć sportowych w szkołach. - W marcu resort przygotował pieniądze na dodatkowe lekcje wychowania fizycznego w szkołach - zapewnił minister. - Sam Lublin otrzyma na ten cel ok. 195 tysięcy złotych, co jest trzecim wynikiem wśród miast w całej Polsce - dodał.

Minister pogratulował również samorządowcom skuteczności w realizacji programu „Moje Boisko Orlik".

Minister Giersz z marszałkiem K. Grabczukiem i poseł M. Gąsior-Marek- Powodzenie Orlików na Lubelszczyźnie to zasługa gmin, które aktywnie włączyły się w realizację tego programu, ale również urzędników urzędu marszałkowskiego, którzy sprawnie przeprowadzają wszelkie procedury, związane z rozpatrywaniem wniosków i przekazywaniem pieniędzy - mówił marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Po wizycie w Lublinie minister Giersz pojechał do Chełma, aby spotkać się z tamtejszym środowiskiem sportowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.