PARTNER PORTALU
 • BGK

Lublin, Ferie 2016 r.: Dzieci mogą spędzić czas w Zimowej Majsterni

 • PAP/AT    11 lutego 2016 - 09:14
Lublin, Ferie 2016 r.: Dzieci mogą spędzić czas w Zimowej Majsterni
Warsztaty Kultury to jednostka samorządu Lublina powołana do propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze (fot.warsztatykultury.pl)

Tkanie na krosnach, projektowanie i szycie maskotek, sadzenie roślin w kulach ze sznurka czy fotografowanie własnoręczne zrobionymi aparatami - to niektóre zajęcia przygotowane na ferie przez ośrodek Warsztaty Kultury w Lublinie, pod hasłem Zimowa Majsternia.
W zajęciach będą mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, zapisy już trwają. Ferie w Lubelskiem rozpoczynają się w poniedziałek.

"Chcieliśmy przygotować atrakcyjne zajęcia dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają na ferie z miasta. Chodzi o zajęcia artystyczne, samodzielne, pod okiem instruktorów. Zapraszamy dzieci, także z rodzicami i dziadkami, aby wspólnie tworzyli i odkrywali swoje pasje" - powiedziała Paulina Skipirzepa z Warsztatów Kultury.

Kawałek tkaniny będzie można własnoręcznie wykonać na zajęciach nazwanych "Tkalnia miejska". Uczestnicy, którymi mogą być już dzieci od 5 lat - z opiekunami, przekonają się jak pracuje się na krosnach i kołowrotkach, dowiedzą się co to jest wątek i osnowa, będą słuchać dawnych legend, opowieści i pieśni o prząśniczkach, tkaczkach i ich pracy. Spróbują tworzyć prace plastyczne technikami tkackimi.

Czytaj też: Ferie zimowe 2016: Kiedy w jakim województwie?

Na rodzinnych warsztatach projektowania i szycia maskotek każdy wykona własną zabawkę-przytulankę. Tworzywem będą kolorowe materiały, filc, guziki, tasiemki. Będzie też można poćwiczyć robienie na drutach, poznać podstawowe ściegi, wykonać własnoręcznie szalik z kolorowej włóczki.

Uruchomiony zostanie mini-warsztat stolarski. Jego uczestnicy dostaną kawałki drewna, które będą szlifować i malować kolorowymi farbami. W ten sposób powstaną klocki, które następnie posłużą do zaprojektowania miasteczka.

Miłośnicy sztuki ogrodniczej spotkają się na zajęciach japońskiej sztuki kokedama, czyli tworzenia wiszących ogrodów. Nauczą się wyplatać ze sznurka kule wypełnione ziemią, które można powiesić na ścianie i zasadzić w nich rośliny. Gotowe kompozycje zabiorą do swoich mieszkań.

Dla młodzieży i dorosłych przeznaczone są ćwiczenia ze sztuki didżejów. Będzie można zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, nauczyć się go obsługiwać i spróbować swoich sił w miksowaniu muzyki.

Na zajęciach z dawnej fotografii uczestnicy będą mogli własnoręcznie zrobić aparaty do wykonywania zdjęć techniką otworkową, sami je wywołać w ciemni i utrwalić. Będą robić portrety metodą talbotypii, jedną z najstarszych w fotografii, na światłoczułym papierze. Nauczą się obsługi sprzętu i zasad kompozycji.

Warsztaty Kultury to jednostka samorządu Lublina powołana do propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze. Artystyczne zajęcia podczas zimowych ferii organizuje od kilku lat. Cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.