PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin, Ferie 2016 r.: Dzieci mogą spędzić czas w Zimowej Majsterni

  • PAP/AT    11 lutego 2016 - 09:14
Lublin, Ferie 2016 r.: Dzieci mogą spędzić czas w Zimowej Majsterni
Warsztaty Kultury to jednostka samorządu Lublina powołana do propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze (fot.warsztatykultury.pl)

Tkanie na krosnach, projektowanie i szycie maskotek, sadzenie roślin w kulach ze sznurka czy fotografowanie własnoręczne zrobionymi aparatami - to niektóre zajęcia przygotowane na ferie przez ośrodek Warsztaty Kultury w Lublinie, pod hasłem Zimowa Majsternia.
W zajęciach będą mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, zapisy już trwają. Ferie w Lubelskiem rozpoczynają się w poniedziałek.

"Chcieliśmy przygotować atrakcyjne zajęcia dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają na ferie z miasta. Chodzi o zajęcia artystyczne, samodzielne, pod okiem instruktorów. Zapraszamy dzieci, także z rodzicami i dziadkami, aby wspólnie tworzyli i odkrywali swoje pasje" - powiedziała Paulina Skipirzepa z Warsztatów Kultury.

Kawałek tkaniny będzie można własnoręcznie wykonać na zajęciach nazwanych "Tkalnia miejska". Uczestnicy, którymi mogą być już dzieci od 5 lat - z opiekunami, przekonają się jak pracuje się na krosnach i kołowrotkach, dowiedzą się co to jest wątek i osnowa, będą słuchać dawnych legend, opowieści i pieśni o prząśniczkach, tkaczkach i ich pracy. Spróbują tworzyć prace plastyczne technikami tkackimi.

Czytaj też: Ferie zimowe 2016: Kiedy w jakim województwie?

Na rodzinnych warsztatach projektowania i szycia maskotek każdy wykona własną zabawkę-przytulankę. Tworzywem będą kolorowe materiały, filc, guziki, tasiemki. Będzie też można poćwiczyć robienie na drutach, poznać podstawowe ściegi, wykonać własnoręcznie szalik z kolorowej włóczki.

Uruchomiony zostanie mini-warsztat stolarski. Jego uczestnicy dostaną kawałki drewna, które będą szlifować i malować kolorowymi farbami. W ten sposób powstaną klocki, które następnie posłużą do zaprojektowania miasteczka.

Miłośnicy sztuki ogrodniczej spotkają się na zajęciach japońskiej sztuki kokedama, czyli tworzenia wiszących ogrodów. Nauczą się wyplatać ze sznurka kule wypełnione ziemią, które można powiesić na ścianie i zasadzić w nich rośliny. Gotowe kompozycje zabiorą do swoich mieszkań.

Dla młodzieży i dorosłych przeznaczone są ćwiczenia ze sztuki didżejów. Będzie można zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, nauczyć się go obsługiwać i spróbować swoich sił w miksowaniu muzyki.

Na zajęciach z dawnej fotografii uczestnicy będą mogli własnoręcznie zrobić aparaty do wykonywania zdjęć techniką otworkową, sami je wywołać w ciemni i utrwalić. Będą robić portrety metodą talbotypii, jedną z najstarszych w fotografii, na światłoczułym papierze. Nauczą się obsługi sprzętu i zasad kompozycji.

Warsztaty Kultury to jednostka samorządu Lublina powołana do propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze. Artystyczne zajęcia podczas zimowych ferii organizuje od kilku lat. Cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.