Lublin, przedszkola: Rekrutacja zakończona. Są jeszcze wolne miejsca

• Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie została zakończona.
• Listy z wynikami wywieszono w poszczególnych placówkach.
• Wciąż jest ponad 600 wolnych miejsc.
Lublin, przedszkola: Rekrutacja zakończona. Są jeszcze wolne miejsca
W Lublinie wciąż są wolne miejsca dla przedszkolaków. Druga tura rekrutacji rusza 9 maja. (fot. flickr)

W lubelskich przedszkolach i szkołach z oddziałami przedszkolnymi wywieszono już listy z nazwiskami dzieci, które zakwalifikowały się do danych placówek w pierwszym etapie rekrutacji. Teraz rodzice mają czas do 29 kwietnia, aby potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej placówki.

Czytaj też: Zalewska: Większość 6-latków pójdzie do przedszkola

Jak podaje lubelski magistrat, liczba wolnych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 678, w tym 342 w przedszkolach i 336 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Druga tura rekrutacji rozpocznie się 9 maja.

Czytaj też: Łódź, przedszkola: Są dodatkowe wolne miejsca dla dzieci

Łącznie w Lublinie przygotowano 10 346 miejsc dla przedszkolaków, z czego najwięcej w samych przedszkolach - 9096. W oddziałach przedszkolnych znalazło się łącznie 1250 miejsc. W pierwszym etapie rekrutacji wzięło udział 2870 osób, z czego ponad połowę stanowiły dzieci w wieku 3 lat. Liczba dzieci kontynuujących naukę w przedszkolach wyniosła ponad 7 tysięcy.

Czytaj również: Białystok, przedszkola niepubliczne: Więcej miejsc dla dzieci

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, która rozpocznie się 9 maja, potrwa do 20 maja 2016 r. W późniejszym terminie odbędzie się również rekrutacja do przedszkoli niepublicznych na świadczenie usług przedszkolnych na zasadach zbliżonych do przedszkoli publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE