Lublin, przedszkola: Rekrutacja zakończona. Są jeszcze wolne miejsca

• Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie została zakończona.
• Listy z wynikami wywieszono w poszczególnych placówkach.
• Wciąż jest ponad 600 wolnych miejsc.
Lublin, przedszkola: Rekrutacja zakończona. Są jeszcze wolne miejsca
W Lublinie wciąż są wolne miejsca dla przedszkolaków. Druga tura rekrutacji rusza 9 maja. (fot. flickr)

W lubelskich przedszkolach i szkołach z oddziałami przedszkolnymi wywieszono już listy z nazwiskami dzieci, które zakwalifikowały się do danych placówek w pierwszym etapie rekrutacji. Teraz rodzice mają czas do 29 kwietnia, aby potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej placówki.

Czytaj też: Zalewska: Większość 6-latków pójdzie do przedszkola

Jak podaje lubelski magistrat, liczba wolnych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 678, w tym 342 w przedszkolach i 336 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Druga tura rekrutacji rozpocznie się 9 maja.

Czytaj też: Łódź, przedszkola: Są dodatkowe wolne miejsca dla dzieci

Łącznie w Lublinie przygotowano 10 346 miejsc dla przedszkolaków, z czego najwięcej w samych przedszkolach - 9096. W oddziałach przedszkolnych znalazło się łącznie 1250 miejsc. W pierwszym etapie rekrutacji wzięło udział 2870 osób, z czego ponad połowę stanowiły dzieci w wieku 3 lat. Liczba dzieci kontynuujących naukę w przedszkolach wyniosła ponad 7 tysięcy.

Czytaj również: Białystok, przedszkola niepubliczne: Więcej miejsc dla dzieci

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, która rozpocznie się 9 maja, potrwa do 20 maja 2016 r. W późniejszym terminie odbędzie się również rekrutacja do przedszkoli niepublicznych na świadczenie usług przedszkolnych na zasadach zbliżonych do przedszkoli publicznych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE