Łubowo, Kórnik, Trzemeszno i Czerniejewo z dofinansowaniem na przedszkola

Cztery wielkopolskie samorządy otrzymały unijne dofinansowanie na budowę i przebudowę przedszkoli.
Łubowo, Kórnik, Trzemeszno i Czerniejewo z dofinansowaniem na przedszkola
Łączna wartość wspartych projektów wynosi ponad 5,6 mln zł. (fot. Shutterstock)

Marszałek wielkopolski podpisał w czwartek (26 października) umowy w tej sprawie z gminami Łubowo, Kórnik, Trzemeszno i Czerniejewo. Dzięki temu powstanie 320 nowych miejsc opieki dla dzieci.

Przyznane przez wielkopolski samorząd dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) sięga 3,5 mln zł. Łączna wartość wspartych projektów wynosi ponad 5,6 mln zł.

Gmina Łubowo wybuduje nowe przedszkole w Fałkowie. Będzie to obiekt z miejscami dla 100 dzieci, z czterema salami edukacyjnymi i placem zabaw. Wartość całego przedsięwzięcia przekracza 1,8 mln zł.

Czytaj też: Miliony na żłobki i kluby dziecięce czekają na gminy i powiaty

Gminy Kórnik, Trzemeszno i Czerniejewo rozbudują i zmodernizują istniejące już przedszkola w Szczodrzykowie, Trzemesznie i Żydowie. Powstaną w nich nowe oddziały z kompleksowym zapleczem i wyposażeniem.

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podkreślił w czwartek, że efektem podpisanych umów będzie ponad 320 nowych miejsc opieki dla maluchów.

Do tej pory Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał w ramach poddziałania "Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej" dofinansowanie o łącznej wysokości ponad 45 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE