PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: nowa siedziba biblioteki

  • lubuskie.pl    21 czerwca 2011 - 19:38
Lubuskie: nowa siedziba biblioteki

W środę zostanie oficjalnie otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli, dofinansowana w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
W uroczystości weźmie udział marszałek Elżbieta Polak. Po prezentacji obiektu, w amfiteatrze Ogrodu Sztuki nastąpi uroczyste posadzenia Drzewa Natchnienia przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego "PAWW" Państwowej Szkoły muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. Wystąpi też Big Band w/w szkoły, a następnie będzie można zwiedzać wystawę prac Mariusza Gorzelaka pt. "Grafika nam współczesna" w Galerii pod Tekstem.

Czytaj też: Biblioteka za 16, 5 mln zł w Oświęcimiu

Biblioteka Miejska w Nowej Soli została udostępniona 3 maja 1947 roku. Pierwsza siedziba biblioteki, która mieściła się przy ulicy Witosa, była wspólna z Muzeum oraz redakcją "Gazety Zielonogórskiej". Wraz z przeniesieniem siedziby powiatu do Nowej Soli w 1953 r. Biblioteka zaczęła pełnić funkcję placówki powiatowej. W 1958r., powołano Oddział dla Dzieci i cztery filie. Przez 46 lat (1964 -2010) siedziba biblioteki mieściła się przy ul. Parafialnej 2.

1 stycznia 2011 roku gmina Nowa Sól oddała na podstawie umowy użyczenia na potrzeby biblioteki nową siedzibę przy ul. Bankowej 3, która przygotowana została w ramach projektu: Przebudowa obiektów przy ul. Bankowej na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z dotacji unijnych, w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, samorząd, który od wielu lat przymierzał się do realizacji tej inwestycji, otrzymał dofinansowanie w postaci 50% kosztów niekwalifikowanych, czyli blisko 4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.