Lubuskie podsumowuje pierwszy etap Cyfrowej Szkoły

Dziesięć lubuskich szkół otrzymało prawie 400 komputerów w ramach pierwszego etapu rządowego programu Cyfrowa Szkoła. Podsumowanie projektu odbyło się we wtorek w Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym w gminie Kożuchów.
Lubuskie podsumowuje pierwszy etap Cyfrowej Szkoły

Szkoła w Mirocinie jest jedną z dziesięciu, które otrzymały dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Trafił on także do szkół w: Smogórach w gminie Ośno Lubuskie, w Strzelcach Krajeńskich, Żaganiu, Otyniu, Gubinie, Drezdenku i Gorzowie.

"To technologiczna rewolucja w szkołach, przejście z epoki kredy do epoki cyfrowej. Dzięki temu uczniowie mogą wykorzystywać najnowsze technologie w codziennej nauce" - powiedział wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, podsumowując projekt w Mirocinie Dolnym.

Placówki, by skorzystać z dotacji, musiały wnieść wkład własny w wysokości 20 proc. kwoty, o którą się ubiegały. Niezbędny wkład własny dla szkoły w Mirocinie zapewnił samorząd gminny.

W Mirocinie Dolnym na zakup komputerów wykorzystano dotację w wysokości 98 965 złotych. Za te pieniądze udało się kupić 26 komputerów dla uczniów i 6 dla nauczycieli. Uczniowie z Mirocina Dolnego zaczęli korzystać z nowego sprzętu w pierwszych dniach po feriach zimowych.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła coraz bliżej

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE