PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie szkoły się cyfryzują

  • PAP    3 lipca 2012 - 13:13
Lubuskie szkoły się cyfryzują

400 przenośnych komputerów i inny sprzęt informatyczny trafi do 10 lubuskich szkół w ramach rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”.
We wtorek wojewoda lubuski podpisał umowy z przedstawicielami dziewięciu gmin i miast, które zakwalifikowano do udziału w programie. Lubuskie otrzyma na realizację programu 1,1 mln zł – poinformował rzecznik wojewody lubuskiej Paweł Siminiak.

Wsparcie finansowe otrzymają gminy: Drezdenko, Gubin, Kożuchów, Otyń, Ośno Lubuskie, Strzelce Krajeńskie, Żagań oraz miasta Gorzów Wlkp. i Żagań. Łącznie pomoce dydaktyczne trafią do 10 szkół na ich terenie.

Szkoły te zostały zakwalifikowane do projektu w drodze losowania. Nauczyciele i uczniowie otrzymają komputery przenośne, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne dofinansowane przez rząd.

O udział w programie ubiegały się 42 lubuskie samorządy, które złożyły łącznie 72 wnioski dotyczące szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.


Na początku kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła program pilotażowy „Cyfrowa Szkoła”. Szkoły muszą wnieść wkład własny, w wysokości 20 proc. kwoty, o którą się ubiegają. Nie musi to być jednak gotówka – wystarczy, jeśli przygotują się technicznie do obsługi komputerowego sprzętu, czyli zadbają o łącze internetowe.

Pilotaż potrwa do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Mają z niego skorzystać przede wszystkim uczniowie klas IV-VI.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.